- Advertisement -

TAG

nxenesit

Prindërit kërkojnë llogari për helmimin e nxënësve në Fier (film)

Prindërit e nxënësve në gjimnazin e Fierit, “Janaq Kilica” i janë sulur shkollës dhe kërkojnë llogari për helmimin e përsëritur të fëmijëve. https://www.youtube.com/watch?v=LekoDxsaZU0

Mjeku reanimator jep detaje për helmimin e nxënësve në Fier: Presim analizat për të zbuluar të vërtetën

Mjeku reanimator, Kliton Gjerazi, jep detaje për dërgimin me urgjencë në spital të disa nxënësve të gjimnazit në Fier. Sipas mjekut Gjerazi, nxënësit mund të...

Mister shkaku i helmimit të nxënësve, mësuesja: Po zhvillohej ora e biologjisë, s’po bëhej eksperiment (film)

Mbetet mister shkaku i helmimit të disa nxënësve të Shkollës “Janaq Kilica” në Fier. Mjekët thonë se ende nuk e kanë zbuluar shkakun dhe...

“Duam shkollën tonë, jo kurset e natës!”

Shkolla 9-vjeçare në Shezë pësoi dëmtime pas tërmetit që ra në qershor të vitit 2014. Gjatë këtyre 5 viteve shkolla u mbyll. “Duam shkollën tonë!”...

Basha uron nxënësit për vitin e ri shkollor: Lulet e fëmijëve, simboli i shpresës

Krye i PD, Lulzim Basha ka uruar të gjithë nxënësit që sot nisin shkollën. Përmes një postimi në facebook, Basha shkruan se lulet që mbajnë...

Ironia në rrjet “Durrësi si Venecia”, por qyteti po shkatërrohet

Me trishtim dhe ironi qytetarët po vendosin një paralele mes Durrësit dhe Venecias. Qyteti bregdetar prej 2-3 vitesh i trembet reshjeve intensive të shiut, pasi...

“Dhuro Dashuri”, lëvizja që e feston Flamurin me bamirësi

Ka mënyra nga më të ndryshmet në kremtimin e Ditës së Pavarësisë. “Dhuro Dashuri” ka zgjedhur që festojë duke bërë bamirësi. Nxënësit e klasë së...

Mësuesja u dha nxënësve të saj një mësim që u bë thesar i çmuar

Ky artikull frymëzues për herë të parë u botua në revistën “Reader’s Digest” disa vite më parë. Bëhej fjalë për historinë e një mësueseje...

Nikolla uron mësuesit dhe nxënësit për vitin e ri shkollor

Nesër nis viti i ri shkollor dhe 27 mijë vogëlushë do të dëgjojnë për herë të parë zilen e shkollës. Ministrja e Arsimit, Lindita...

Arsimi/ Rama nuk e mban premtimin, megjithëse është i gjatë e s’ka ku të fshihet

Kaosi me tesktet e munguara të ciklit 9-vjeçar dhe rrëmuja me listat e fituesve nëpër universitete Nga Rexhina Biba Kur mori detyrën e ministres së Arsimit,...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -