- Advertisement -

TAG

nxenesit

Nxënësit në Bradashesh protestojnë para shkollës: S’ka vota pa ngrohje

Nxënësit e shkollës në Bradashesh kanë refuzuar të futen në mësim. Nxënësit së bashku me prindërit e shkollës, kanë protestuar këtë të hënë për shkak...

Kushi: Nxënësit më të sigurtë në shkolla se sa kur luajnë poshtë pallatit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka deklaruar se deri më tani në shkolla po zbatohet protokolli anti-covid, ndërsa shtoi se nxënësit janë më të...

Besa Shahini publikon videon brenda klasave: Ja si të mbroni veten dhe familjarët nga virusi i rrezikshëm

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, publikon një tjetër video për kujdesin që duhet të tregojnë nxënësit me fillimin e vitit të ri shkollor, në...

Shahini nxjerr videon, si do zhvillohet mësimi në klasa këtë vit të ri shkollor (film)

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka ilustruar përmes një videoje në rrjetet sociale se si do të qëndrojnë nxënësit gjatë qëndrimit në klasë. Ministrja thotë...

Rama nga Vlora: Hapja e shkollave do sjellë rritjen e numrave, mësuesit të jenë striktë

Teksa ndodhet në Vlorë, kryeministri Edi Rama foli për një proces të vështirë mësimor gjatë këtij viti, për shkak të pandemisë. Sipas Ramës me hapjen e...

Vokshi e Strazimiri në 3 fshatra të Ishmit: Shkollat e dëmtuara nga tërmeti nuk janë gati për vitin e ri shkollor

Teksa na ndajnë pak ditë nga nisja e vitit të ri shkollor, përfaqësuesit e Partisë Demokratike, Albana Vokshi dhe Gent Strazimiri kanë zhvilluar një...

Manastirliu apel nxënësve: Ruani distancën që të shmangni koronavirusin

Një ditë më parë ka nisur mësimi në shumë shkolla për të plotësuar orët mungesë si pasojë e pandemisë. Përmes një postimi në Facebook, ministrja...

Protestë para qeverisë në Maqedoninë e Veriut, nxënësit janë kundër mësimit online

Nxënësit në Maqedoninë e Veriut kanë protestuar para qeverisë pasi janë kundër mësimit online. Ata kërkojnë që për klasat nga e 4-ta e lart mësimi...

“Po na merren emrat!”/ Maturantët: Si mund të kërcënohemi kështu?! Bllokohet sërish rruga (fotot)

Për të dytën ditë me radhë, maturantët dolën përpara Ministrisë së Arsimit për të protestuar kundër testimeve skandaloze të Maturës Shtetërore. Por, edhe pse protesta...

Protesta e maturantëve/ Besa Shahini: Fajin e ka opozita!

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka reaguar lidhur me protestën e zhvilluar nga maturantët ditën e sotme, për provimin e letërsisë, për të cilin...

Latest news

Partia Demokratike bën hapin e parë kundër 25 prillit, kërkohet në KAS rivotimi në 9 qarqe të vendit

Partia Demokratike pritet të dorëzojë pranë Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve kërkesën për shpallje të pavlefshme të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit për...

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...
- Advertisement -