- Advertisement -

TAG

Nju Jork

Gjokoviç kërkon falje për incidentin në US Open

Tenisti serb, Novak Gjokoviç, kërkoi falje pasi goditi një gjyqtare me top, në turneun US Open, duke thënë se i vjen “jashtëzakonisht keq”. Tenisti numër...

“Informacioni është i saktë”/ Zyrtarët e SHBA: Jemi afër pikut të pandemisë

 Zyrtarët amerikanë thanë se SHBA janë afër pikut të pandemisë së koronavirusit të ri, por ekspertë të tjerë shprehen se pa një vaksinë ose...

Humb jetën Rexhë Xhakli në Nju Jork, veprimtari i çështjes kombëtare shqiptare

Rexhë Xhakli në moshën 81-vjeçare ka ndërruar jetë në Nju Jork dhe njihet si veprimtar i shquar për çështjen shqiptare. Rexhë Xhakli lindi në Fier,...

Mjeku shqiptar në Çikago: Ja çfarë ilaçesh iu sugjerojmë pacientëve me koronavirus

Mjeku me origjinë shqiptare Mario Ademaj, i cili punon në një nga spitalet e Çikagos në Shtetet e Bashkuara tha në një intervistë për...

Fituesi i çmimit Nobel: Përhapja e koronavirusit po ngadalësohet më në fund në këto dy vende

Epidemia e koronavirusit në Itali dhe Nju Jork më në fund po ngadalësohet. Kështu ka deklaruar një shkencëtar, fitues i çmimit Nobel, nga Universiteti...

Portreti 106 vjeçar me ngjyra i një emigranti shqiptar në Nju Jork

Një shqiptar me veshje tradicionale, një bari rumun dhe një prift ortodoks grek. Këta janë vetëm disa nga emigrantët që u fotografuan në Ishullin...

Në shkollat e Nju Jorkut do të mësohet shqip, lum si gjyshet shqiptare!

Nga Alma Nikolli Sapo lexova lajmin e mrekullueshëm se në shkollat e Nju Jorkut do të mësohet shqip, m’u kujtuan gjyshet shqiptare. Gjithë vitin numërojnë...

Nju-Jork, emigrantët shqiptarë me restorantet e kishën e tyre

Nga dyqindmijë shqiptarë që kanë emigruar në Amerikë pas viteve ’90, një e katërta ka qëndruar në Nju-Jork. Dhe dy të tretat e tyre...

Shqiptari e nisi si kamerier, tani me restorantet më të mira në Nju Jork

Alban Benjamin Prelvukaj tregon për “Pasdite në Top Channel” historinë e jashtëzakonshme të një shqiptari të suksesshëm në Amerikë. Nga kamerier, në pronar të restoranteve...

Krishtlindje si të Gigi-t (foto)

Më herët këtë javë Gigi na tregoi aftësitë e saj në boks, në fotot për kalendarin “Love”. Por vazhdon të mbajë veshjen e saj sportive...

Latest news

Qytetarët kundërshtojnë masat Covid, përleshje mes protestuesve dhe policisë në Vienë

Mijëra qytetarë dolën në protesta në Vienë për të kundërshtuar masat anti-Covid. Kjo solli një përplasje mes policisë dhe protestuesve, duke bërë që disa...

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...
- Advertisement -