- Advertisement -

TAG

Neritan Ceka

Neritan Ceka infektohet me COVID-19, por nuk pranon të shtrohet në spital

Ish-deputeti Neritan Ceka është infektuar me koronavirus. Lajmin e konfirmon "TvT", ndërsa bëhet e ditur se Ceka po mjekohet në shtëpi pasi nuk ka pranuar...

Neritan Ceka si Indiana Jones, historia e nesërme është Kupa e Shenjtë që humb e para

Nga Lorenc Vangjeli Lista të hapura apo Bylisi qytet i vjetër grek? Javën e shkuar nuk kishte asnjë dilemë për zgjedhjen e shqiptarëve se çfarë...

Barbar… apo grek i lashtë?

Nga Apostol Vaso Nuk më intereson qëndrimi i Zgarbit për Bylisn, as qëndrimi i Cekës për Ilirët. Mua më intereson metodika e të dyve bashkë, e...

Sgarbi, Sgërbot, Ilirët barbarë dhe europianët e fisëm

Nga Neritan Ceka Nuk është e vështirë të kuptosh origjinën e cilësimit të Bylisit si qytet grek nga studiuesi i njohur italian i historisë së artit, Vittorio...

Ceka akuza të forta ndaj OSBE-së: Borchard pjesë e aparatit të vjedhjes së votave, të ikë një orë e më parë

Ish-ministri i Brendshëm, Neritan Ceka ka bërë një deklaratë të fortë ndaj OSBE-së duke u shprehur se është pjesë e aparatit kriminal të vjedhjes...

Rama: “Fallxhorja” kishte çmendur edhe Neritan Cekën

Nga Maliqi ku ndodhej për fushatë kryeministri Rama nuk i kurseu notat e ironisë ku tha se jo vetëm Bashën e Metën, por “fallxhorja” ashtu...

“Ju vraftë Zoti nëse shkoni në votime në 30 qershor”/ Neritan Ceka shpërthen në mallkime (film)

I ftuar në emisionin 360 gradë, të gazetarit Artur Zheji, politikani Neritan Ceka, ka shpërthyer në mallkime të forta, duke thënë se shqiptarët nuk...

Genc Ruli, themeluesi që braktis Partinë Demokratike

Një debat me kunatin e tij, Gramoz Pashko, në vitet e para të qeverisjes së PD-së, në maj 1993, kur Berisha i kishte “caktuar”...

“E hodhën more e hodhën….”

Britma e Gramoz Pashkos, në momentin kur koka e bronxtë e diktatorit Enver Hoxha kishte prekur tokën  në sheshin “Skënderbej”, atje ku dukej se...

Rrëfimi i Gramoz Pashkos: Kur Berisha zhvarrosi eshtrat e babait tim

Vendimi i qeverisë Meksi për të zhvarrosur eshtrat e Josif Pashkos bashkë me ato të Enver Hoxhës e të tjerë udhëheqës komunistë. “Berisha, por edhe...

Latest news

“Çfarë nderi i qarkut është ky?”/ Ja çfarë argumentash përdor Safet Gjici, që i heq titullin Veton Surroit (Film)

Këshilli i Qarkut të Kukësit, vendosi t’i heqë titullin qytetar nderi, Veton Surroit, me argumentin se ky i fundit ka patur qëndrime kundër UÇK-së. Kryetari...

Parashikimi fatzi i shkrimtarit në vitin 1996: Edi Rama me zgjuarsinë dhe pabesinë që e karakterizon do të jetë gjatë i pranishëm në jetën...

(Botuar më 21 janar 1996 në suplementin “AKS” të gazetës “Koha Jonë”)* (Pjesë nga intervista e Ylljet Aliçkës) Dhe së fundi një pyetje jashtë teme, por...

Festa e Pavarësisë në kohë pandemie, Rama e nis ditën me fjalët e Ismail Qemalit

28 nëntori i 2020 shënon edhe 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit. Këtë vit Festa e Flamurit këtë vit do të festohet në kushte pandemie,...

Të mbaruarit/ Policët e Edi Ramës i mbath Gjermania me 200 palë këpucë, po tenderat e Sandër Lleshit?

Policia Federale Gjermane i ka dorëzuar dje njësisë speciale RENEA dhe grupit të gatshëm të policisë (njësia Tiranë) 200 palë këpucë shërbimi me vlerë...
- Advertisement -