- Advertisement -

TAG

Ndrangheta

Zgjedhjet shkuan yll, qeveria yll, korrupsioni yll, droga yll, Ndrangheta yll… Luigj Soreka nuk duron dot dhe ia merr valles (film)

Ka një gëzim të madh në zemrën e vogël të ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigj Soreka. Punët në vendin, ku ai shërben po shkojnë...

Kontrata me afat 84 vite që Erion Veliaj firmosi me firmën e Ndranghetas

Paratë e mafiozë të Ndranghetas kanë nisur të pastrohen në Tiranë, vetëm disa muaj pasi ishte bërë kryebashkiak, Erion Veliaj do të firmoste një...

Artan Hoxha zbulon dosjen e “nxehtë” të SPAK: Më e fortë se Ndrangheta (film)

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje nga hetimi i SPAK, për përgjimet e anti-mafias. Hoxha tha se këtë herë prokurorët kanë ndjekur tjetër rrugë,...

Përgjime të reja: Eurodeputeti italian ndërhyn për tendera e koncesionet e mafias në Tiranë (film)

Europarlamentari Lorenzo Cesa ka dalë në skenë në përgjimet e antimafias italiane si personi që koordinon ndërhyrjet e nevojshme në Tiranë me qëllim garantimin...

Ja cili është Bujar Sejdinaj, “xhaxhai” i Ndrangheta-s në Shqipëri

Fotoja e mësirpërme është e Bujar Sejdinajt, i njohur ndryshe si “Xhaxhai” i arrestuar mëngjesin e sotëm në operacionin ku u godit banda ndërkombëtare e...

Prokurori i Antimafias italiane: Organizata mafioze “Ndrangheta” ka lidhje të fuqishme me shtetas shqiptarë

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj po mban një konferencë për shtyp së bashku me prokurorin e Antimafias italiane Federico Cafiero De Raho, me temë...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -