- Advertisement -

TAG

muzike

Protestuan dje kundër ndalimit të jetës së natës dhe muzikës, Policia procedon penalisht 5 organizatorët

Organizuan grumbullim dhe manifestim të paligjshëm dhe nuk iu bindën urdhrit të punonjësve të Policisë për t’u shpërndarë, procedohen penalisht 5 shtetas, organizatorë të...

Qeveria ndalon muzikën, Aurela Gaçe përgjigjet: Mbaje me…!

Këngëtarja Aurela Gaçe nuk ka mundur të qëndrojë indiferente para udhërit të qeverisë që të ndalohet muzika pas orës 20.00 të mbrëmjes. Ajo ka ndarë...

3 Muskëtjerët në një udhëtim imagjinar në kushte koronavirusi (film)

3 Muskëtjerët i bashkohen ABI Bank duke investuar në optimizëm, në një udhëtim imagjinar në kushtet e distancimit social. Treshja e njohur risjell një variant...

Mjekët shqiptarë në Itali gjobiten me nga 500 euro. Po festonin me birra dhe muzikë

Kanë vendosur të festojnë, pasi kanë kryer misionin e tyre, për të cilin shkuan në Breshia të Italisë. Por, festa mjekët shqiptarë harbohen dhe...

Sot, ka shumë fjalë, por kjo muzikë mjafton për të kujtuar siç duhet Holokaustin (film)

“Schindler's List” është një film, i cili u realizua nga i mirënjohuri Steven Spielberg me skenar të Steven Zaillian. Filmi është vlerësuar shumë që nga viti...

6 vite nga ndarja e jeta e Sokol Olldashit, miku i tij publikon pamjet duke luajtur në kitarë (film)

Nesër shënohen 6 vite nga vdekja e ish-deputetit të Partisë Demokratike, të ndjerit Sokol Olldashi. Ndërkohë miku i tij Çim Rexha ka publikuar sot një...

“Malenake”, në një version që të kënaq shpirtin (film)

Shumë projekte të reja si përpunim i këngëve të vjetra shqiptare kanë ardhur së funmdi në tregun shqiptar, dhe duket që kjo risi nuk...

Pranë Skënderbeut, të pagjumë!

Nga Mehmet Elezi Mos prisni një shënim epik. Thjesht: familjet e Tiranës, që banojnë në pallatet përreth sheshit Skënderbej e më në thellësi, po kalojnë netë...

“O t’keqen nona”/ Versioni qesharak i këngës “Sekreti Im” nga Bes Kallaku

Bes Kallaku ka risjellë një version të ri të këngës "Sekreti Im", bashkëpunim ky mes dy këngëtarëve Xhensila Myrtezaj dhe Piro Çako. Ky hit u...

Dea Bylykbashi sjell Muzikën koreane te ArTurbina (film)

Cilat janë pasionet e të rinjve sot? Duket sikur janë një botë më vete dhe e padepërtueshme, por të rinjtë e Tiranës nuk kanë...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -