- Advertisement -

TAG

motor

Aksident në Kukës/ Humb jetën drejtuesi i motorit

Një 30-vjeçar ka humbur jetën në një aksident me motor në rrugën e kombit në Kukës, pranë tunelit të Kalimashit. Një motor me targa të...

Makina përplas motorin në Rrugën e Kombit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Rrugën e Kombit. Një automejte ka përplasur një motorë dhe për pasojë drejtuesi i tij u plagos. Plagosuri është...

I riu shqiptar me drogë në motor s’i bindet policisë greke

Një 26-vjeçar nga Shqipëria është arrestuar pasi me motorin e tij po transportonte drogë në kufirin greko-shqiptar.  Shqiptari u pikas në aksin Kakavijë-Janinë ndërsa vinte...

Pogradec, motori përplaset me furgonin, një në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar  paraditen e kësaj të shtune në qytetin e Pogradecit. Aksidenti ka ndodhur në rrugën e Volorekës, ku një...

Himarë/ Aksident i rëndë me motor, humb jetën 39-vjeçari

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Himarë. Burime nga policia thanë se një i ri rreth orës...

Aksident në Divjakë-Çermë, një i vdekur, një i plagosur

Një aksident automobilistik ka ndodhur pasditen e sotme në rrugën Divjakë-Çermë, ku një person ka humbur jetën. Mësohet se aksidenti ka ndodhur në fshatin Shën...

Latest news

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...

Kroacia ndan për Kosovën 10.000 vaksina kundër COVID-19

Ministri i Jashtëm kroat, Gordan Gërliq Radman ka njoftuar se Kroacia ka ndarë për Kosovën 10,000 vaksina kundër koronavirusit. Ai i ka bërë këto...

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...
- Advertisement -