- Advertisement -

TAG

moral

Kur gjen Gurunë e duhur dhe fiton qetësinë shpirtërore

Edi Rama e ka shpallur në një studio televizive, se ka gjetur gurunë që e udhëheq në rrugën e Nirvanës. Ai tha: "Vangjush Dako është...

Morali i shqiptarëve, në mes të këmbëve të gruas

Nga Zana Avdiu Që nga lindja e fëmijës, kur foshnja është vajzë, ajo ngarkohet me barrën “e ruajtjes së fytyrës “të babës, vëllait, familjes e...

Në Shqipëri ka hyrë një frymë liberalizmi malinj, i cili ka filluar të degradojë familjet

Nga Klodian Tomorri Ngjarja e Kavajës është një krim i tmerrshëm dhe barbar. Por përtej neverisë për dhunuesit dhe më shumë akoma për zyrtarët publikë...

Pse m’shikon (?)

Nga Fatjon Gjinaj Të bësh moralistin hyn tek gjërat më të thjeshta që mund të bësh. Mjafton të dish të flasësh ose të shkruash,...

Skape Lordi!!!

Nga Enkel Demi Nëse bën një shëtitje ose sport nga kodrat e liqenit artificial në Tiranë, kudo ke disa tabela të ngulura në pemë, të...

Latest news

Enkeleda Kapedani në krye të gjykatës së Elbasanit

Enkeleda Kapedani është vendosur në krye të gjykatës së Elbasanit. Kapedani vjen në këtë post pas dorëheqjes të gjyqtarit Zihni Shahu. Ajo u zgjodh sot...

Arrestimet e Hagës, flet eksperti: Pritet të ketë arrestime edhe në Shqipëri

Pas aksioneve të policisë së UMNIK-ut në emër të prokurorisë speciale, ku u krye një fushatë arrestimesh në Kosovë që nuk ishte parë ndonjëherë,...

Shkarkohet drejtues i Prokurorisë së Apelit Durrës, Ferdinand Elezi

Kolegji i Posacëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisioni i Pavaraur Kualifikimi për shkarkimin e Drejtuesit të Prokurorisë së Apelit Durrës...

Ekspertët gjejnë simptomën e re të koronavirusit, ja te cila grupmoshë shfaqet

Edhe pse ekzistojnë tre simptoma kryesore të infektimit nga koronavirusi, nje hulumtim i ri ka gjetur se njerëzit me shendet të lig, e të...

Heq dorë nga gara për KQZ-në e re, Bledar Skënderi në krye të AKU-së

Ish-anëtari i KQZ-së, Bledar Skënderi pritet që të emërohet në krye të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit. Raportohet se Skënderi pritet që të emërohet zyrtarisht në...
- Advertisement -