- Advertisement -

TAG

mësuesi turk

Çavusoglu nxjerr bllof qeverinë dhe Lleshajn për deportimin e Harun Çelik: “Faleminderit, presim gylenistë të tjerë”

Ministria e Brendshme e konsideroi një dëbim rutinë atë të mësuesit turk Harun Çelik natën e 1 janarit të këtij viti, por ndryshe mendon...

Lleshaj keqinterpreton ligjin për azilin për të justifikuar dëbimin e Harun Çelik

hirrjet e dëshpëruara "azil, azil" dëgjohen në një video të publikuar në media të vijnë nga makina e policisë që shoqëroi mësuesin turk, Harun...

Dëbimi i mësuesit turk nga Shqipëria, reagon ashpër një tjetër eurodeputete: Të nis urgjentisht hetimi

Pas eurodeputetes rumine, një tjetër eurodeputete ka reaguar ashpër pas dëbimit në mënyrë të paligjshme të shtetasit turk Harun Çelik, me profesion mësues. Eurodeputetja Rebecca...

Pyetje pa përgjigje mbeten mbi gulenistin e dorëzuar në Turqi nga Shqipëria

Stambolli dhe Tirana japin versione diametralisht të kundërta mbi dëbimin e mësuesit turk, Harun Çelik, i dyshuar si anëtar i Lëvizjes Gulen, duke ngritur...

Dëbimi i mësuesit turk, fëmijët kërkojnë babain e tyre

Mësuesi turk, Harun Çelik që u dëbua në 1 janar nga Shqipëria, është marrë menjëherë në dorëzim nga antiterrori turk. Sipas mediave vendase, Harun Çelik...

Toka e të pabesëve

“Hë më, se dava turku ishte!”. Kjo është përgjigjia informale që merr nga kryeqeveria, nëse interesohesh për një mësues, të cilin e dëbuan dhe...

Skandali/ Shqipëria dëbon mësuesin turk pjesë e lëvizjes Gulen

Policia e Shtetit deklaroi se "ka dëbuar" Harun Çelik, 42 vjeç, me profesion mësues, i cili u arrestua pesë muaj më parë në tentativë...

Latest news

510 raste të reja me Covid-19 dhe 20 viktima në Greqi

20 pacientë në Greqi kanë humbur jetën nga koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit rezultuan pozitiv 510 persona,...

Aksident në aksin Fushë Krujë-Kamzë, furgoni përfundon në kanal

Një aksident ka ndodhur  mbrëmjen e së shtunës në aksin Fushë Krujë-Kamzë, pranë fshatit Tapizë. Raportohet se në aksident u përfshinë një autovetur dhe...

Itali/ 16,310 raste pozitive për Covid-19 dhe 475 viktima në 24 orë

Italia ka regjistruar sot 16,310 raste pozitive për Covid-19. Autoritetet e Shëndetit në vend njoftuan po ashtu se brenda ditës humbën jetën si pasojë e...

14 viktima dhe 361 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

14 persona kanë humbur jetën nga Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë orëve të fundit janë realizuar 2,176...

Letra e ambasadës franceze për Ramën, Basha: Sulmet ndaj BE dhe vendeve anëtare nuk mbulojnë dot dështimin e tij

Kreu i PD, Lulzim Basha ka dënuar dhe i ka cilësuar të turpshme sulmet e Ramës ndaj BE dhe vendeve anëtare për vaksinën ndaj...
- Advertisement -