- Advertisement -

TAG

mediat serbe

Arrestohet në Beograd kirurgu estetik i vipave shqiptarë (film)

Një "mjek estetik i vipave shqiptarë" është arrestuar në Beograd pasi akuzohet për mashtrim. Në prangat e policisë ka rënë Sava Knezeviç, i cili pretendonte...

Vuçiç: Do investojmë sa të jetë e nevojshme për ta filluar prodhimin e vaksinës ruse “Sputik V”

Presidenti Aleksandër Vuçiç deklaroi se Serbia do të investojë për të filluar prodhimin e vaksinës ruse “Sputik V” në fund të këtij viti. Mediat serbe...

Mediat serbe: Albert Krasniqi që u vra nga babai, eliminoi një 17-vjeçar në Graçanicë

Shqiptari i Kosovës Albert Krasniqi, i cili qëlloi për vdekje nxënësin e Shkollës së Mjekësisë, Dimitrije Popoviç (17 vjeç) në një pushkë automatike në...

Vuçiç kërcënoi me luftë/ Tanket serbe parakalojnë pak kilometra larg Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka marrë pjesë në ceremoninë e prezantimit tankeve T-72MS në Nish në Kazermën “Mija Stanimirović” në Nish. Mediat serbe bëjnë me...

“UÇK-ja ka bërë krime lufte”, Milaim Zeka komenton deklaratën e manipuluar

Milaim Zeka komentoi deklaratën e bërë disa kohë më parë në Abc News, ku u shpreh se UÇk-ja nuk ka bërë krime lufte, por...

Pas deklaratës së Thaçit/ Vuçiç tregon se si takoheshin me Presidentin e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka komentuar deklaratën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, pas takimit me presidentin francez, Emmanuel Macron, se Prishtina është...

Mediat serbe: Daçiç niset për në komunën Zubin Potok

Mediat serbe raportojnë se ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç është nisur për në komunën Zubin Potok. Portali serb “Telegraf.rs” shkruan se ai është rrugës...

Media serbe: Shqiptarët sfidojnë Beogradin, valvisin flamujt në Preshevë e Bujanovc

Në ndërtesat shtetërore dhe në shtëpitë private në komunat e Preshevës dhe të Bujanocit, më 28 Nëntor, po valon flamuri i Shqipërisë. Kështu nis...

Smajlaj bëri shqiponjën me duar, mediat serbe: Provokacia!

E përditëshmja serbre "Kurir" e ka cilësuar si skandal dhe provokim bërjen e shqiponjës me duar nga atleti shqiptar Izmir Smajlaj. "Kurir" shkruan që...

Mediat serbe: Hashim Thaçi po rekruton shqiptarët për luftë

Gazeta serbe “Kurir” vazhdon t’i fryjë zjarrit për një luftë të mundshme mes Kosovës dhe Serbisë, ndërsa kësaj here akuzon Presidentin e Kosovës, Hashim...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -