- Advertisement -

TAG

Mat

U plagos në dorë/ Ky është turisti francez që u aksidentua duke eksploruar Matin

Kanë dalë fotot nga aksidenti dhe fotot e turistit që u plagos sot në Mat. Ngjarja është regjistruar rreth orës 12.30, në një rrugë...

Mina anti-tank në Mat, policia: Presim forcat xheniere për ndërhyrje

Policia e Matit ka dhënë informacion për gjetjen e një mine anti-tank në Burrel. Sipas njoftimit në fshatin Baz, pranë disa magazinave, është konstatuar...

Alarm në Mat/ Gjendet një minë anti-tank shumë pranë banesave

Alarmi është vënë në Mat ditën e sotme pasi një minë anti tank është gjetur nga qytetarët. Sakaq, bëhet me dije se janë njoftuar...

Arrestohen 14 trafikantë droge në Mat, 1 në kërkim

14 persona kanë përfunduar në komisariatin e Policisë dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike. Paraprakisht bëhet...

Kreu marrëdhënie s*ksuale me 12 vjeçaren dhe e kërcënoi që mos të tregonte, arrestohet 47 vjeçari në Mat

Njoftimi i Plotë: Mat Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat u bë ndalimi i shtetasit U. C., 47 vjeç, banues në...

Zbulohet një parcelë me kanabis në Mat, nën hetim inspektori dhe kryeplaku i fshatit

Policia ka zbuluar një rast të kultivimit të lëndëve narkotike në një zonë të pyllëzuar në fshatin Lam të Madh ku janë gjetur disa...

13-vjeçari u vetëvra, arrestohet poseduesi i pushkës në Mat

Arrestohet poseduesi i armës së zjarrit me të cilën tragjikisht u vetëvra një 13 –vjeçar ditën e djeshme. Ngjarja e rëndë ndodhi në malin “Skëndërbeg”...

Qarkullonte me pushkë të mbushur me fishek, bie në pranga 53-vjeçari në Mat

Një 53 vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Mat pasi akuzohet për armëmbajtje pa leje. Policia bën me dije se i arrestuari është...

Dhunonte sistematikisht bashkëshorten, arrestohet 29-vjeçari në Mat

Policia e Matit ka vendosur në pranga një 29-vjeçar, pasi ky i fundit ushtronte dhunë sistematike ndaj bashkëshortes së tij. Mbi të riun rëndon akuza...

Digjen 15 hektar në Mat, kërkohet ndërhyrje nga ajri

Në Mat janë djegur 15 hektar tokë. Zjarri ka rënë në malin e Balgjajt, dhe është përhapur në përmasa të mëdha. Situata vijon të jetë e...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -