- Advertisement -

TAG

Maskat

Basha: Asnjë masë e paligjshme e vënë nga Rama nuk do njihet

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në konferencën për mediat nga selia blu u shpreh se asnjë masë e vendosur nga kryeministri Rama nuk...

“Gjoba për maskat”, Vasili: Pandemia përballohet me testim, gjurmim e trajtim

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, bëri me dije se në këtë situatë të vështirë të shkaktuar nga pandemia qytetarët gjobiten. Në një deklaratë për media,...

Mbajtja e maskave në ambiente të hapura është totalisht e dëmshme

Nga Renato Osmenaj (Xhaxhi Doktori)* Maskat në ambient të hapur jo vetëm që nuk kanë asnjë vlerë mbrojtëse por ndikojnë shumë negativisht te personat që...

… edhe një herë për situatën

Ligjvënësja e Rilindjes, Antoneta Dhima dallohet për kombinimet e saj të rralla në sallën e Kuvendit. Maskat e saj kanë krijuar tendencë në përputhje...

Virologu gjerman: Nga maskat nuk do të shpëtojmë lehtë

Gjatë pandemisë së koronës gjermanët dëgjonin këshillat e virologut, Christian Drostenit. Në një intervistë për Deutsche Wellen ai paralajmëron se kemi përpara një dimër...

Manastirliu apel prindërve: Vendosja e maskës e rëndësishme, mësoni fëmijët të respektojnë rregullat

Pas 6 muajsh ndërprerje për shkak të koronavirusit, një ditë më parë në vendin tonë ka nisur viti i ri shkollor 2020-2021. Ministrja e Shëndetësisë...

Shteti ka rënë me kohë, sot po bien maskat

Nga Erges Eskiu Nuk e di a mund të heqim paralele midis fundit qeverisë së Nanos dhe të Edvinit, por sot m’u kujtua si një...

Më zi se kaq nuk bëhet/ Humbin jetën 5 vetë, 154 të infektuar në 24 orët e fundit

Deklarata e Ministrisë së Shëndetësisë: Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 64 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3616, që nga...

Më shumë se prekëse/ Gramoz Ruçi na drejtohet si prind

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i është drejtuar me një apel qytetarëve shqiptarë për të shtuar kujdesin ndaj koronavirusit. “Të dashura motra dhe vëllezër,qytetarë të Shqipërisë, Ju drejtohem sot me...

Manastirliu: Maskat e barrierat mbrojtëse të detyrueshme në çdo ambient të mbyllur

Qeveria shqiptare vendosi sot përdorimin e maskës/barrierën mbrojtëse prej tekstili si të detyrueshme në çdo ambient të mbyllur. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se...

Latest news

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen Mesila Doda e Shpëtim Idrizi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

DW: A do të ketë një marrëveshje Greqi-Shqipëri për detin Jon?

Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis me takimin me Ministrin e Jashtëm në...

Tensione te protesta e PDIU, Doda: 24 persona u arrestuan me urdhër direkt nga ministri Lleshi

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”, mbështetesit e PDIU janë bllokuar gjatë rrugës drejt kryeministrisë nga policia, ku shihen momentet e përplasjes mes aktivistëve dhe efektivëve,...

Protesta e PDIU zhvendoset tek kryeministria, policia bllokon rrugën, tensionohet situata

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”e PDIU dhe qytetarë të shumtë kanë vendosur së fundmi të shkojnë në një marrshim drejt kryeministrisë, aty ku Nikos Dendias...

Dhuna e frikshme/ Policia arreston protestuesit patriotë të PDIU-së. Policët nuk lejojnë njerëzit të shkojnë te Kryeministria (film)

Dhuna e policisë ndaj protestuesëve patriotë të Shoqatës “Çamëria” dhe PDIU-së ka qenë e paprecedentë. Janë me dhjetra të arrestuarit, kurse policia nuk ka...
- Advertisement -