- Advertisement -

TAG

masat anti-Covid

Masat anti-Covid/ Rama paralajmëron pronarët e bareve dhe restoranteve: Mos sfidoni shtetin

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar pronarët e bareve dhe restoranteve në vend që të respektojnë protokollin e masave anti-Covid. Nga ceremonia e dhurimit të 60...

Nuk mbajtën maskën, gjobiten 769 persona, 22 qytetarë të ‘pabindur’ shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit ka bërë bilancin për 24 orët e fundit, ku raporton se ka vendosur 769 gjoba me vlerë 3000 lekë të reja...

Rritja e rasteve në dy ditët e fundit, Italia shtrëngon masat anti-Covid

Italia ka shtrënguar masat kufizuese në përpjekje për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së rasteve në dy ditët e fundit. Kryeministri Giuseppe Conte...

Nuk mbajtën maskën, gjobiten 341 persona, 11 qytetar të ‘pabindur’ shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit ka bërë me dije se ditën e sotme janë vënë gjithsej 341 gjoba 3000 lekëshe, si pasojë e konstatimit të qytetarëve...

Rikthehen masat anti-Covid, OBSH kundër një izolimi të dytë

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi dje një rekord të ri rastesh me Covid-19. Teksa raportoi për një rekord të ri rastesh me Covid-19 me rreth 350...

Nga maska te distancimi fizik, ISHP këshillon nxënësit: Çfarë duhet të keni parasysh (film)

Instituti i Shëndetit Publik në prag të vitit të ri shkolloj vijon me këshillat e saj për mënyrën se si nxënësit duhet të respektojnë...

Masat anti-Covid, dy kushtet që duhet të plotësojnë shqiptarët për të shkuar në Gjermani

Të gjithë qytetarët shqiptarë që udhëtojnë drejt Gjermanisë janë të detyruar që të qëndrojnë për dy javë në karantinë, pasi Shqipëria konsiderohet zonë e...

Masat anti-covid në shkollë, Shahini dëgjon shqetësimet për fëmijët me aftësi të kufizuara

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka zhvilluar sot një takim me përfaqësues të shoqatave që kanë në fokus fëmijët me aftësi të kufizuara lidhur...

Nuk respektuan masat anti-Covid, gjobiten pronarët e dy restoranteve me 10 milionë lekë në Berat

Policia e Beratit ka gjobitur pronarët e dy restorantëve, të cilët ushtronin aktivitetin e tyre kundër rregullave të Covid. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Protestuan për transportin publik dhe HEC-et, policia nis hetimet për 17 persona

Policia e Tiranës ka nisur hetimet për 17 persona të cilësuar si organizatorë të dy protestave të zhvilluara ditën e djeshme në kryeqytet, me...

Latest news

Covid 19, mbyllen 14 shkolla në Kosovë, mësimi do të zhvillohet online

Për shkak të paraqitjes së rasteve pozitive me koronavirus, si në mesin e nxënësve ashtu edhe të mësimdhënësve, 14 shkolla në Kosovë janë mbyllur,...

Propaganda/ Të paktën nisi rotacioni dhe kemi Endrin kryeministër

Vetëm Edi Ramës mund t’i shkojë në mend të bëjë propagandë me një operacion humanitar si ai për shpëtimin e disa fëmijëve nga kampi...

Aksident i trefishtë në Lezhë, automjeti me shpejtësi del nga rruga dhe përmbyset

Një aksident i trefishë ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Balldre-Lezhë. Mësohet se 3 automjete janë përplasur me njëri-tjetrin por fatmirësisht nuk ka...

Tre të vdekur dhe 197 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.018 mostra të marra nga...

Reforma në drejtësi e Yuri Kim nga shitës patatinash te drejtoresha e shkarkuar për trafik. Kjo është BKH e Edi Ramës!

Kandidatët e zgjedhur për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kanë profesione të larmishme. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar listën me emrat e...
- Advertisement -