- Advertisement -

TAG

masa

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Frikë nga një valë tjetër, vendet e rajonit ashpërsojnë masat anti-Covid

Rastet e reja me Covid-19 kanë bërë shumë shtete që të marrin masa të reja anti-Covid për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Qeveria serbe këtë...

Merret vendimi, nga nesër nis kufizimi i lëvizjes në orën 20:00

Duke filluar nga dita e mërkurë në Shqipëri do të hyjë në fuqi masa e kufizimit të lëvizjes në orën 20:00. Burime bëjnë me dije...

Mbi 1.8 milionë të infektuar në vend, Rusia ashpërson masat anti-COVID

Rusia po përballet me valën e dytë të koronavirusit, me numrin e të prekurve që nga fillimi i pandemisë që ka shkuar në mbi...

Meta publikon paralajmërimin e ambasadës shqiptare në Greqi: Korrektësi shembullore, Rama pushon për shtatë palë qejfe!

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur sërish kryeministrit Edi Rama, i cili tha se bërja përgjegjës e Qeverisë për situatën në Kakavijë, është “një sebep...

Nuk zbatuan masat për Covid-19, ISHSH gjobit 5 biznese, pezullon aktivitetin e tre të tjerëve

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor në 24 orët e fundit ka gjobitur 8 biznese që shkelën rregullat kundër Covid-19. ISHSH ka bërë me dije se kanë kryer...

Protesta në Berat, biznesmenët kundër masave ndaj Covid-19: Po falimentojmë

Në qytetin e Beratit, ditën e sotme kanë dal në protestë pronarët e lokaleve pasi ata po protestojnë për mbylljen e bizneseve në kuadër...

Zgjedhjet 2017/ LLalla: Janë ngritur struktura të posaçme dhe në gatishmëri për mbarëvajtjen e procesit

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka deklaruar se janë marrë masat e nevojshme me qëllim mbarëvajtjen e procesit zgjedhor. LLalla shprehet se ka lëshuar një udhëzim për...

Çako apel policisë dhe qytetarëve: Zbatoni rregullat e procesit zgjedhor

Janë marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor. Task-Forca po monitoron të gjithë veprimet e policisë Kështu ka deklaruar Drejtori i Policisë së...

Latest news

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

EURO 2020: Dita e Lewandowski dhe Spanjës, 3 duelet në program për sot

EURO 2020 vijon rrugëtimin dhe sot janë programuar tre duelet e radhës në grupe. Në grupin D luhet edhe ndeshja tjetër prej orës 15:00,...

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...
- Advertisement -