- Advertisement -

TAG

mark zuckerberg

Facebook merr vendimin: Ngrihen reklamat e të gjithë fushatave elektorale para zgjedhjeve presidenciale

Facebook ka njoftuar se do të ngrijë të gjitha reklamat e fushatave elektorale 7 ditë para zgjedhjeve presidenciale në Amerikë, të cilat do të...

Donald Trumpi i ofenduar i kthehet Twitter-it

Donald Trumpi ndjehet i lënduar në sedër nga Twitter-i! Askush nuk duhet t'i bëjë vërejtje presidentit për gënjeshtra. Në një kohë që interneti ka...

Si ja doli Jeff Bezos të jetë dy herë më i pasur se Mark Zuckerberg prej situatës pandemike?

Vlera neto e CEO së Amazon, Jeff Bezos, është rritur aq shumë gjatë vitit 2020, saqë pasuria e tij tani është dyfishi i CEO...

Koronavirusi/ Mark Zuckerberg jep 100 milionë dollarë për të ndihmuar gazetarët dhe mediat

Themeluesi i rrjetit social “Facebook”, Mark Zuckerberg, ka njoftuar se po investon 100 milionë dollarë në një fond të ri që përkrah gazetarët në...

Kush luan me tastierë, nga tastiera do “vdesë”

Nga Iva Tiço Një ditë më parë, një tufë lulesh dhe një kuti çokollatash me një pusullë falënderimi më erdhi në redaksinë e Tirana Post...

Qeveria e Mark Frrokut në epokën e Mark Zuckerberg

Nga Ilir Babaramo Me një zgërdhitje kodoshi në fytyrë, duke zgjatur kokën kërcënueshëm e duke zgurdulluar sytë për pesë vjet ekran më ekran, Edi Rama i...

Në kohën e komunikimi pasiv dhe pushteti i errësirës

Nga Rea Shundi Pasiguria, përultësia dhe në fund dobësia në karakter janë vetëm rrjedhojë e ambientit që i zhvillon ato. Ky ambient duke i mbajtur njerëzit...

200 milionë njerëz në Facebook single, Zuckerberg “i futet mblesërisë” për të martuar të vemtuarit

Shqetësimi i radhës së drejtuesit të gjigandit Facebook janë beqarët. Mark Zuckerberg ka vendosur të ndihmojë të vetmuarit e shumtë të Facebook që të gjejnë...

Zuckerberg para senatit amerikan: Facebook do jetë gjithmonë falas

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg para Senatit, përsëriti se “gjithmonë do të ketë një version të Facebook që është falas”. Në mes të skandalit të...

Skandali me Facebook/ Zuckerberg: Edhe të dhënat e mia u shitën

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg u kthye sërish sot në Capitoll Hill për të dhënë shpjegime lidhur me skandalin e Cambridge Analytica në kongresin...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -