- Advertisement -

TAG

“Maqedonia e Veriut

DW: Maqedonia e Veriut, nxënësja shembullore e Samitit të Poznanit

Një gjë mund të thuhet që tani: Maqedonia e Veriut është nxënësja shembullor e rajonit, prandaj edhe vitin e ardhshëm ajo do të jetë...

Kosova paralajmëron Shqipërinë e Maqedoninë: Me 1 korrik mund të vendoset taksa

Kanë kaluar më shumë se shtatë muaj që kur Kosova ka vendosur taksë 100 për qind ndaj Serbisë. E një taksë thuajse të ngjashme,...

Eurodeputetët për Maqedoninë e Veriut: Në tetor hapen negociatat

Eurodeputetët Ivo Vajgël, Eduard Kukan dhe Knut Fleckenshtein në konferencën e mbrëmshme të përbashkët me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi, janë shprehur se për Maqedoninë...

Lajçak: BE duhet ta mbajë premtimin për Maqedoninë e Veriut

Shefi i diplomacisë sllovake, Mirosllav Lajçak dhe kryesues aktual i OSBE-së në një intervistë AIM, të cilën e dha një ditë para fillimit zyrtar...

Ja vendet që votuan kundër Shqipërisë për hapjen e negociatave

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të kenë ende durim. Në tetor ministrat përkatës të BE-së mund të vendosin për një datë konkrete për hapjen...

Negociatat/ Ministri gjerman: Bllokim i përkohshëm për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ministri gjerman Michael Roth është shprehur...

Kryemadhi: “Rama-krim, korrupsion trinom i së keqes”

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar lidhur me vendimin e Holandës për të ngelur për në vjeshtë Shqipërinë, në procesin e integrimit, duke...

Holanda: “Jo” Shqipërisë për hapje negociatash, “po” Maqedonisë së Veriut

Parlamenti holandez nuk është e interesuar për nisjen e negociatave të pranimit midis Bashkimit Europian dhe Shqipërisë, ndërsa i ka thënë “Po” Maqedonisë së...

Holanda mbyll dyert për Shqipërinë, Ministri Blok: Keni shumë rrugë për të bërë

Ministri holandez Stef Blok ka njoftuar në Dhomen e Ulët se Qeveria holandeze nuk është e interesuar për nisjen e negociatave të pranimit midis Bashkimit...

Ndryshimi i kufijve/ Zaev: Nëse kjo ndodh shqiptarët kthehen 10 vjet pas

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se deri më tani, raporti i Komisionit Evropian për Maqedoninë e Veriut është më pozitive dhe thotë se të...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -