Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zaev zbulon vitin: Ja kur do të mbahen zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni

Nga Klodiana 0

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedonin e Veriut pritet të mbahen në fund të tetorit të vitit 2020, pra 45 ditë para zgjedhjeve të rregullta.

Zaev shtoi se qëllimi i qeverisë, çdo ditë, javë dhe muaj, është të tregojë se çfarë domethënie kanë në ekonomi dhe rritjen e vendeve të punës ndikimi i BE-së dhe NATO-s.

“Shpresa për vendime përfundimtare për qëllimet strategjike për vendin do të përmbushet tani në mes të tetorit, dhjetorit apo në janar ose shkurt, në varësi të vendimit të Spanjës për ratifikimin e protokolli për në NATO”, tha Zaev.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej