Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Negociatat/ Rama: Parlamenti holandez na përdor për propagandë të brendshme

Nga Ejona 0

Kryeministri i vendit, Edi Rama në seancën e sotme parlamentare ka folur për diskutimet e djeshme të deputetëve holandez në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë për në Bashkimin Europian.

Rama e cilëson qëndrimin e Holandës kundrejt Shqipërisë si propagandë për politikë të brendshme.

“Debati i djeshëm në parlamentin e Holandës ishte një mundësi për të kuptuar se sa e pavërtetë dhe e padrejtë është e tërë propaganda që sunon te lidhë luftën e brendshme politike në Shqipëri me disa vende sic është dhe Hollanda. Në debatin e djeshëm në parlamentin Hollandez keni parë sesi e gjithë çështje e Shqipërisë është trajtuar si një çështje e politikës së brendshme të atij vendi.Të gjitha fjalimet i janë drejtuar elektoratit të atij vendi”, tha Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej