- Advertisement -

TAG

Lushnja

Shpërndante lëndë narkotike në lokal, arrestohet 24-vjeçari nga Lushnja

Policia e Fierit ka arrestuar një 24-vjeçar, pasi u konstatua se shpërndante lëndë narkotike. Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi M.B., 24...

4 raste të reja brenda ditës, Lushnja rikthehet në hartën Covid

Lushnja është rikthyer në hartën Covid me katër raste të reja vetëm ditën e sotme. Bëhet fjalë për dy vatra të reja me gjithsej...

Vrasësi në kërkim u plagos nga efektivi, reagon policia: Si ndodhi ngjarja

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me ngjarjen ku mbeti i plagosur një Ogres Bilbili, i cili ishte shpallur në kërkim për vrasje,...

Dy pjestarë të personelit të spitalit “Shefqet Ndroqi” rezultojnë të infektuar, trajtuan të sëmurë me koronavirus

Të dhëna të reja kanë dalë mbi infektimin e 2 personave të personelit mjekësor në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Burime për ABC News kanë bërë me dije se,...

U izolua në karantinë, 50-vjeçarja nga Lushnja e dyshuar për koronavirus rezulton negative pas testit

E ardhur nga Italia, një grua nga Lushnja u izolua në QSUT, pasi shfaqi simptoma të ngjashme me koronavirusin. Gruaja erdhi nga spitali i Lushnjes...

Si humbi jetën 25-vjeçarja nga Lushnja në Kanionin e Holtës/ Shpëtohen të humburit

Vizita në Kanionet e Holtës ka rezultuar tragjike për një vajzë 25 vjeçare.  Viktima e identifikuar si T.S. u gjet në dalje të kanionit. 25-vjeçarja...

Rama uron Bashën për ditëlindje: Të uroj shëndet, por jo fitore

Ditëlindja e 45-të e kreut demokrat Lulzim Basha dhe 28 vjetori i krijimit të Partisë Socialiste për rastësi janë në të njëjtën ditë, atë...

Kukësi mposht me vështirësi Lushnjën, sulmuesi Balde bën heroin

Ka përfunduar me rezultatin 2-1, takimi i zhvilluar në “Zeqir Ymeri” me Kukësit dhe Lushnjës. Kukësi zhbllokoi takimin në minutën e 33-t me Gurin, ndërsa...

Partizani barazon me Lushnjën që nuk merrte pikë prej 12 ndeshjesh

Lushnja dhe Partizani e mbyllën në barazim, ndeshjen e javës së 31-të në Kategorinë Superiore, në shifrat 1-1. Pas 12 humbjesh radhazi, lushnjarët morën...

Fitore minimale në transfertë, Kukësi mposht Lushnjën

Pas barazimit në mesjavë Kukësi është rikthyer te fitoret dhe këtë e ka bërë ndaj Lushnjës në transfertë me rezultatin 1-2. Ekipit të Pacult i...

Latest news

Policia me ‘dorë të hekurt’, gjobit qindra qytetarë që lëvizin pa maska, 10 shoqërohen në komisariat

Policia e Shtetit vijon kontrollet dhe gjobat për të gjithë qytetarët që nuk respektojnë masat anticovid dhe dalin pa maska në ambiente të hapura. Në...

Mësimi online në universitete, studentët paralajmërojnë protestë: Të hënën mblidhemi para Ministrisë së Arsimit

Studentët kanë paralajmëruar se do të fillojnë një protestë, pas vendimit se mësimi në universitete do të vijojë online. Sipas tyre, mësimi online nuk është...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

Gazetarët kundër Lleshajt: Kanë dhënë jetën 224 policë, që Madhëria juaj të bëhej ministër

Deklarata fyese e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj ndaj profesionit të policit dhe vetë trupës që ruan rendin në vendin tonë ka revolutuar jo...

Specialisti: Mos u afroni në brigje, pritet një tjetër cunami! Prefekti i Izmirit: Shteti është në këmbë

Pas situatës së krijuar nga tërmeti i fuqishëm ne Turqi, Presfekti i Izmirti deklaroi se qytetarët duhet të bashkëpunojnë për menaxhimin e kësaj situate...
- Advertisement -