- Advertisement -

TAG

Luljeta Progni

“Azizi”, filmi ku “aktrojnë” ata që kanë përjetuar tmerret e komunizmit në Shqipëri

Me datë 25 tetor, në Kinema Millenium, do të shfaqet filmi "Azizi" nga Luljeta Progni. Subjekti i filmit “Azizi” është ngritur nëpërmjet rrëfimeve të të...

Në Kampin e Tepelenës asht ba ç’a s’asht ba kurr n’ftyr t’toks

Nga Luljeta Progni Atë ditë shkova të takoja nënën si çdo fundjavë. Ka kohë që është në shtrat e s’mund të lëvizë më. E përshëndeta...

Jetimët e nënës sime!

Ishte vetëm gjashtë vjeç kur pa ti mjegullohej imazhi i nënës nëpër xhadenë e Dukatit, pranverën e vitit 1948. Fadil Çapo është sot 76...

Nuk e kisha menduar që të merresha me politikë…arsyeja lidhet me PD

Nuk e kisha menduar që të merresha me politikë. Dhe arsyeja, lidhet dhe me një moment tjetër. Atë ditë, kur hyra në PD, e...

Mehdi Kraja: Si u njoha me babin përmes hekurave të burgut

Nga Luljeta Progni Një burrë i vrenjtur, me mjekër të gjatë e të bardhë, me sytë e praruar nga dhimbja, me duart mbështetur ndër hekurat...

Qejfet e atij parrizi

Nga Luljeta Progni Ishte në pritje të dekretimit si ministër i kulturës në prill të vitit 1998, kur Edi Rama foli për herë të parë...

4-vjeçarja e internuar dhe fisnikët e Kalasë së Beratit

Nga Luljeta Progni Ishte një natë e ftohtë dhjetori kur Xhani 4-vjeçare u gjend papritur në një shtëpi në Kalanë e Beratit. Nuk e dinte...

Beba dhe historia e saj e tmerrit në kampin e Tepelenës ku vdiqën 33 fëmijë brenda natës

Nga Luljeta Progni Nuk pati as sot një vendim për Lekë Pervizin nga Gjykata e Apelit. Ai pret që të rimarrë banesën e tij në...

Për të rinjtë që duan të bëhen si Rama, Berisha e …

Nga Luljeta Progni Nëse pyet një të ri në PS, i cili sapo ka nisur karrierën: Cili është modeli juaj në politikë? - padyshim që...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni Diana Çuli nuk çudit. Ndoshta është normale që ajo nuk çudit. Madje, sjellja e saj mund të konsiderohet normale. Ne nuk reflektuam...

Latest news

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...
- Advertisement -