- Advertisement -

TAG

liridon mulaj

#Më_thanë_se_atje_tej

#Më_thanë_se_atje_tej Më thanë se diku në një cep të tokës, dikush ishte kujtuar për ne. Më thanë se kishte qarë, jo më shumë sesa koha që merr...

Burrat nuk kjajnë!

Nga Liridon Mulaj Nanë! Sot, në këtë ditë ftohtë dhjetori, tuj udhëtue me autobus, përballë meje, pashë pamjen ma të bukur që syni mund të sodisin....

Jam një parazit i diplomuar…parazitoj çdo ditë dyerve të punëdhenësve, për një vend pune…

Nga Liridon Mulaj Unë jam kurbani! Unë jam parazit! Ja ashtu siç e lexuat, unë jam një parazit i diplomuar i cili parazitoj çdo ditë dyerve të...

Emnin ma thonë Ditmir! Kam lind fiks në orën dymbëdhjetë të mesnatës…

Nga Liridon Mulaj Emnin ma thonë Ditmir! Kam lind fiks në orën dymbëdhjetë të mesnatës, ndaj nuk kam datëlindje. I mbështjellun në fanellata që kuderbojnë era shurrë, vështroj...

Letër kryeministrit, nga një shkrimtar në tentativë

Nga Liridon Mulaj Nisur nga ngjarjet e fundit në vënd ku çeshtja kryesore mbetet protesta e studentëve, më lindi nevoja të shkruaja dy rreshta për...

Sikur të isha vajzë

Nga Liridon Mulaj Një përgjigje për Dijen, personazhin e librit ëmblëmatik "Sikur të isha djalë" të Haki Stërmillit. Një himn krijuar nga unë në mbështetje...

Femrat në një shoqëri si kjo e jona më ngjajnë me një pre ku ujqërit( meshkujt) janë në luftë për ta pasur

Nga Liridon Mulaj Pse ne meshkujt i duam femrat si partnere , si të dashura po asnjëherë si motra apo bija. Femra në vetvete është...

Unë jam parazit! 

Nga Liridon Mulaj Ja ashtu siç e lexuat, unë jam nje parazit i diplomuar i cili parazitoj çdo ditë dyerve të punëdhenësve, për një vend...

Latest news

Diktatura e sulltanit/ Arrestohet gruaja që guxoi të qeshë, kur kalonte Edi Rama

Një 45 vjeçare me inicialet T.B., përfundoi në komisariatin numër 1 me urdhër të Gardës së Republikës, pasi këta të fundit e konstatuan duke...

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Khloe Kardashian infektohet me Covid-19, tregon simptomat: Dhimbje të çmendura… (foto)

Një nga vajzat më të famshme në botë është prekur nga Covid-19, bëhet fjalë për Khloe Kardashian. Lajmin e ka bërë me dije vetë bukuroshja...

Vjen deklarata e fortë kundër Ramës nga kreu i Komisionit të Jashtëm në PE

Eurodeputeti gjerman, David McAllister, reagon ashpër për vendimin e mazhorancës shqiptare për të votuar ditën e nesërme në seancën plenare ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në...

E pabesueshme, Gjeli vret oficerin e policisë, flet shefi i Komisariatit: S’ka ndodhur kurrë në 25 vite

Lufta mes gjelave është një sport i paligjshëm, por shumë popullor, sidomos në Amerikën Latine dhe Azi. Diçka e pazakontë ka ndodhur së fundmi...
- Advertisement -