- Advertisement -

TAG

ligji anti-shpifje

La Reppublica: Kryeministri shqiptar tashmë (një artist) i gjithëpushtetshëm

Gazeta italiane “La Repubblica”, i ka kushtuar një artikull qeverisjes së Edi Ramës, ku shkruan se si kryeministri shqiptar tashmë është bërë (një artist)...

Komisioni i Venecias dorëzon opinionin përfundimtar për Kushtetuesen dhe anti-shpifjen në datat 18-19 qershor

Komisioni i Venecias do t’i dorëzojë autoriteteve shqiptare opinionin përfundimtar për emërimet në Gjykatën Kushtetuese edhe për Paketën-Antishpifje në datat 18-19 qershor. Kujtojmë se Komisioni...

Drejtori i Këshillit Shqiptar të Medias për anti-shpifjen: AMA mund të falimentojë mediat me gjoba

Drejtori i Këshillit Shqiptar të Medias, Koloreto Cukali, në një intervistë të dhënë, thotë se përmes ligjit anti-shpifje, AMA do të marrë më shumë...

Zëri i Amerikës: Media në rrezik. Propaganda prodhuese dhe shpërndarëse të lajmeve (film)

Media në Shqipëri pritet të ndeshet gjatë këtij viti me një terren në vështirë përballë propagandës në rritje të zyrtarëve dhe ngushtimit të hapësirave...

Miratohet anti-shpifja, të rinjtë protestë para Kryeministrisë

Organizata Rinore ka protestuar para kryeministrisë për ligjin anti-shpifje, i cili është në kundërshtim të hapur me Komisionin Europian dhe Zyrën e Komisioneres së...

Maliqi thirrje deputetëve të braktisin parlamentin: Protestojmë në janar

Deputeti opozitar Lefter Maliqi i bën thirrje qytetarëve shqiptarë të protestojnë gjatë muajit janar, në të kundërt do të përjetojnë “diktaturën” pasi të votohet...

Albana Vokshi: PD do t’a anulojë ligjin antishpifje me ardhjen në pushtet

Televizioni italian Rai3 i ka kushtuar një emision të veçantë lirisë së shtypit dhe të fjalës në Shqipëri. Ndërkohë ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi...

Latest news

Po rregullonte depozitën, 54-vjeçarja bie nga taraca e pallatit në Tiranë

Një person ka rënë nga një lartësi në zonën e Ali Demit në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, dyshohet se shtetësja, M.XH., 54-vjeçe ka qënë duke...

“Jemi të fortë e besimplotë që sërish në Kuvendin e Shqipërisë të kemi grupin tonë parlamentar, zërin tonë.” (film)

Çeli sot siparin “Java Çame”, një seri aktivitetesh kushtuar 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike “Çamëria”. E krijuar në janar të vitit 1991, kjo shoqatë...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...
- Advertisement -