- Advertisement -

TAG

Lefter Maliqi

Sekuestrimi i pasurive të Ylli Ndroqit, Maliqi- Ramës: Të prisje të kalonin të 40-at e nënës

Deputeti i opozitës, Lefter Maliqi ka reaguar pas sekuestrimit të 26 pasurive të Ylli Ndroqi pas hetimet nga SPAK, duke akuzuar kryeministrin Edi Rama. Përmes...

Maliqi i bën thirrje qytetarëve: Koha të ngrihemi në protesta, ose Shqipërinë e merr lumi!

Deputeti opozitar, Lefter Maliqi, bëri thirrje qytetarëve është koha të ngrihemi në protesta pasi sipas tij, Shqipërinë do ta marrë lumi. Nga foltorja e Kuvendit, Maliqi...

Lefter Maliqi: Pse 2019-ta ishte viti më i zi për shqiptarët

Deputeti i opozitës së re parlamentare, Lefter Maliqi lëshoi një lumë me akuza, ndërsa pohoi se 2019-ta ishte viti më i zi për shqiptarët. Teksa...

Maliqi thirrje deputetëve të braktisin parlamentin: Protestojmë në janar

Deputeti opozitar Lefter Maliqi i bën thirrje qytetarëve shqiptarë të protestojnë gjatë muajit janar, në të kundërt do të përjetojnë “diktaturën” pasi të votohet...

Maliqi: Rama do marrë 2 zv.kryeministra nga opozita e re

Deputeti i ri, Lefter Maliqi, ka deklaruar se kryeministri Edi Rama do të shtojë edhe dy zëvendëskryeministra, ku do t’i marrë nga radhët e...

Lefter Maliqi: Drejtori i Tatimeve u shkarkua pasi nuk nxorri administratën në votimet e 30 qershorit

Në një deklaratë për shtyp deputeti Lefter Maliqi ka zbuluar arsyet e shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Tatimeve, Enton Duro, vetëm tre muaj...

Maliqi-Ramës: Mos kthe në bazë Metën, do jesh më keq se 30 qershori

Deputeti i opozitës në parlament Lefter Maliqi ka postuar një video të 2005, kur Ilir Meta në këtë përiudhë kryetar i LSI-së, mori 5...

Maliqi: 13 Tetori, ditë shprese, kthese, besimi dhe ndryshimi

Deputeti i opozitës në parlament, Lefter Maliqi ka reaguar lidhur me datën e re të dekretuar nga presidenti Ilir Meta, për zgjedhjet vendore. “13 Tetori,...

Lefter Maliqi: Sot do të jem në protesten e opozitës së vertetë

Deputeti i Kuvendit të Republikës, Lefter Maliqi shprehet se Shqipëria ka sot vetëm një opozitë dhe ajo është opozita e bashkuar jashtë parlamentit. Me një...

Përgjimet e reja të “Bild”/ Maliqi: “Peshqit e mëdhenj” ndodhen në Kuvend, duhet të ngrihemi

Lidhur me skandalin e përgjimeve të reja nga “Bild”, deputeti i opozitës në Kuvend, Lefter Maliqi, u shprehur se maja e Ajsbergut të krimit...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -