- Advertisement -

TAG

Le Figaro

Le Figaro: Krimi po përfiton nga reforma në drejtësi në Shqipëri

Hosanatë dhe duartrokitjet për historinë e suksesit me reformën në drejtësi po ia lënë vendin kritikave dhe skepticizmit. Dhe si gjithmonë, përpara institucioneve ndërkombëtare,...

Vendimi për Tahirin/ Media franceze: I shpëtoi burgut, tani vendin e drejton trafiku i herionës

Media franceze “Le Figaro” i ka dedikuar një artikull vendimin që Gjykata e Krimeve të Rënda dha një natë më parë për ish-ministrin e...

Le Figaro (1924) / Kryeministri shqiptar, Ahmet Zogu, viktimë e një atentati

Nga Aurenc Bebja*, Francë - 28 Qershor 2019 “Le Figaro” ka botuar, të dielën e 24 shkurtit 1924, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me atentatin...

Le Figaro (1914)/ Shkresa e fundit e Princ Vidit drejtuar shqiptarëve, para se të largohej nga porti i Durrësit

Nga Aurenc Bebja  “Le Figaro” ka botuar, të dielën e 6 shtatorit 1914, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me shkresën e fundit të Princ Vidit...

Dervish Hima për Le Figaro (1912): Shqipëria është motra e vogël e Francës. Na ndihmoni me pendën tuaj!

Prestigjiozia franceze, “Le Figaro”, ka botuar, të hënën e 2 dhjetorit 1912, në faqen n°2, letrën e atdhetarit të palodhur shqiptar, Dervish Himës, dërguar...

“Le Figaro” për Tiranën: Kryeqyteti i konceptuar nga Mussolini, hyn në shekullin XXI

Erion Veliaj, kryebashkiaku i Tiranës që prej vitit 2015 rrethohet nga një staf ambicioz, njerëzi të rinj me dëshirën e madhe për të transformuar...

Rrëfimi i rrallë  në Le Figaro, ç’ndodhi me Ismail Qemalin më 19 nëntor 1912 ? “Jam dëshmitari i një ngjarjeje, për të cilën do flasë...

Prestigjozja franceze, “Le Figaro”, ka botuar, të premten e 29 nëntorit 1912, në faqen n°2, rrëfimin e dëshmitarit që gjendej me Ismail Qemalin dhe suitën...

A është liberal Henri Çili?

Nga Ilir Babaramo Kolegu im i dikurshëm tek Koha Jonë nuk më befasoi as këtë herë. Henri Çili vendosi të mbajë të njëjtin qëndrim publik...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -