- Advertisement -

TAG

La Repubblica

La Reppublica: Kryeministri shqiptar tashmë (një artist) i gjithëpushtetshëm

Gazeta italiane “La Repubblica”, i ka kushtuar një artikull qeverisjes së Edi Ramës, ku shkruan se si kryeministri shqiptar tashmë është bërë (një artist)...

Shkencëtarët: Për të kuptuar nëse një vaksinë funksionon, disa duhet të infektohen vullnetarisht

150 shkencëtarë përfshirë dhe 15 fitues të çmimit Nobel kërkojnë që të lejohet infektimi vullnetar me koronavirus, për të përshpejtuar kërkimet e një vaksine...

Ikardi bën kthesën totale, sulmuesi kërcënon Interin

Padyshim që tek Interi personazhi kryesor i dy ditëve të fundit është Mauro Ikardi. Kjo pasi argjentinasi nuk është në planet e Kontes dhe...

Itali/ Humb jetën në mënyrë tragjike 17 vjeçari shqiptar

Një 17 vjeçar shqiptar ka humbur jetën në mënyrë tragjike në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se adoleshenti ka hyrë në ujërat e lumit...

“La Repubblica”: Italianët janë magjepsur nga Shqipëria

“La Repubblica” i ka dedikuar sot një artikull turizmit në Shqipëri, ku shkruhet se italianët janë magjepsur nga Shqipëria. Agjensia Kombëtare e Turizmit, bën me...

Barbarët. Të jesh një shitës materialesh ndërtimi në Wyoming

Nga Alessandro Baricco, shkrimtar Ja seç kam bërë, kam imagjinuar pronarin e një dyqani materialesh ndërtimi ne Wyoming, kam menduar ditën në të cilën, tetë...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -