Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ikardi bën kthesën totale, sulmuesi kërcënon Interin

Nga Klodiana 0

Padyshim që tek Interi personazhi kryesor i dy ditëve të fundit është Mauro Ikardi. Kjo pasi argjentinasi nuk është në planet e Kontes dhe të klubit, kështu që pritet të largohet. Madje ditën e djeshme, klubi e njoftoi atë që të largohej nga stërvitja me skuadrën.

Juventusi është interesuar për sulmuesin dhe në media të ndryshme italiane, bëhet fjalë për një akord mes palëve. Por “La Repubblica”, raporton se Ikardi është nervozuar shumë me drejtuesit dhe me vendimin për ta larguar, sa që tani do të bejë kthesën totale.

Nëse Interi pret që ai të ikë nga Milano, tashmë duhet të bëjë llogaritë ndryshe pasi Ikardi ka kërcënuar klubin se do të qëndojë në skuadër edhe 2 vite të tjera siç e parashikon kontrata dhe do të marrë rrogën e tij të plotë.

Raportohet se këto biseda janë bërë pasi lojtari u largua nga stërvitja dhe nuk dihet se sa të vërteta janë, kjo sepse për këtë çështje qarkullojnë shumë lajme në Itali.

/PANORAMASPORT.AL/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej