- Advertisement -

TAG

Kuvend

Ilir Meta betohet në Kuvend si presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë

Ilir Meta është betuar si president i Republikës së Shqipërisë në seancën e jashtëzakonshme e cila sapo ka nisur. Kryetari i Kuvendit u betua me...

140 emrat e deputetëve të rinj të Kuvendit të Shqipërisë

Me një pjesmarrje prej 45.17%, shqiptarët vendosën të dielën e 25 qershorit 140 deputetët e rinj të Kuvendit te Shqipërisë. Me përfundimin e numërimit të...

Emrat e njohur të PD-së që mbeten jashtë Kuvendit

Kur janë numëruar mbi 2392 kuti votimi nga 5362 gjithsej projeksionet parashikojnë një rezultat të thellë të PS-se duke numëruar deri tani 75 mandate,...

Rama-Patozit: Ike nga lista e PD pas intervistës në Top-Channel

Pas seancës së jashtëzakonshme në Kuvend, Rama dhe Patozi u përplasën në hollin e Parlamentit dhe debati vijoi deri në ambientet e jashtme. Patozi i...

Vetting/ Mblidhet sot kuvendi në 2 seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Shqipërisë është thirrur sot në dy seanca të jashtëzakonshme nga kryeparlamentari Ilir Meta, për të votuar kandidatët e institucioneve që do të...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vetting-u dhe ndryshimet në qeveri

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme  të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vetting-ut dhe...

Kosovë, shqyrtohet sot në Kuvend Demarkacioni me Malin e Zi/ Njësitë Speciale blindojnë Prishtinën (film)

Njësisë Speciale të Kosovës kanë bllokuar mëngjesin e sotëm pothujse të gjithë qyteti i Prishtinës. Indeksonline dhe GazetaExpress kanë siguruar pamje të këtyre furgonëve në...

Ziadin Sela del nga spitali, pritet me duartrokitje

Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela ka lënë spitalin, ku po mjekohej pas plagëve që mori nga protestat e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë. Para...

Sot seanca e fundit, Mbyll punimet Legjislatura e VIII-të e Kuvendit

Pas pak minutash pritet të nisë seanca e fundit plenare për këtë legjislaturë. Seanca që shënon edhe shpërndarjen e parlamentit aktual për t’i hapur...

23 deputetë të LSI-së dhe PDIU-së firmosin për Metën president

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kandidaturën e Ilir Metës për President të ri të Shqipërisë. Sipas shkresës së dërguar në Kuvend, Ilir Meta plotëson kriteret...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -