- Advertisement -

TAG

kulla

A do të ketë një hetim të detajuar si po ndërtohen kullat në Tiranë?

Të gjithë e dimë që këto kulla po ndërtohen dhe lartësohen me para të pista, para në dorë (cash) në çanta. Së fundi, del...

Shkëlqim Fusha nxjerr bllof qeverinë: Ëndërra ime vazhdon të ndërtoj kulla te Teatri (film)

Zona e Teatrit do të zhvillohet sipas të njëjtit plan që u ideua nga kompania "Fusha". Në një intervistë ekskluzive për TvT, sipërmarrësi Shkëlqim...

Dora e Zotit koronavirusi dhe dora e zezë e Edi Ramës

Nga Dritan Kaba DORA E ZOTIT CORONAVIRUSI DHE DORA E ZEZË E EDI RAMËS! Mbyllja e Edi Ramës në kullën e Surrelit ka filluar të japë...

Kullat në Tiranë arrijnë në 4,000 euro/m². Kush po i blen?

Ndërtimet e reja në Tiranë kanë arritur pikun, teksa çmimet në zonat e preferuara variojnë nga 2600-4000 euro/m2. Për momentin kërkesa dhe oferta duken...

PD: 3 leje kullash brenda vitit, kush është miku i Edi Ramës që ka përfituar

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka thënë sot se miqtë e kryeministrit Edi Rama janë duke investuar paratë e bixhozit në biznesin e...

A do të ketë më Mirditë…?

Nga Gjergj Meta Mirdita nuk është vetëm një nocion gjeografik. Është diçka më shumë dhe më e thellë. Mirdita është një realitet shpirtëror, nje areal...

Basha: Nëse i vini minat Teatrit Kombëtar, minat do ua vëmë kullave tuaja

"Nëse guxoni t'i vini minat Teatrit Kombëtar të jeni të sigurtë që minat do jua vëmë dhe kullave tuaja me ligj", është shprehur Lulzim Basha. Kryeopozitari...

Flet një nga arkitektët e preferuar të kryeministrit/ Rama, porositësi i kullave (Film)

Dokumentari që u shfaq dje në sheshin e Teatrit: Rama, porositësi i kullave. Winy Maas, një nga arkitektët e preferuar të Edi Ramës, ka mbajtur...

Vokshi: Me shembjen e teatrit fitimi i Ramës është 205 milionë euro për 6 kulla

Sipas Partisë Demokratike, Rama ka pasur në shënjestër Teatrin Kombëtar dhe kulturën që kur u emërua Ministër i Kulturës para 20 vitesh. Sipas një deklarate...

Përdorja e emrit të Pirro Manit për teatrin? Mëkat, asnjëri nga 9 rrathët e ferrit të Dantes nuk e nxë!

Nga Ylli Manjani Pa dyshim do ta firmos atë peticion! Sapo të jem në Tiranë. Nuk mund të tallet pafundësisht pusht-eti me emocionet e njerëzve! Nuk mund...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -