- Advertisement -

TAG

Kryeministri Edi Rama

Rama: Mësuesit në kushte dramatike kanë bërë maksimumin

Kryeministri Edi Rama në një takim me mësuesit e Tiranës ka prezantuar platformën për rritjen profesionale të mësuesve. “Mësuesit në Shqipëri në kushte dramatike kanë...

Akademia Politike e PS, Rama: Hapim dyert pa asnjë dallim

Nga Akademia Politike, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se PS nuk është qëllim, por instrument i këtyre synimeve. Rama shtoi se kjo Akademi u...

Rama në Emiratet Arabe: Ftoj bizneset të investojnë në turizëm

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë pune në Emiratet e Bashkuara Arabe, ku u takua me Kryeministrin, Sheik Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Rama theksoi...

Çështja “Tahiri”, Rama shtyn komunikimin e së dielës

Komunikimi javor me qytetarët në rrjetin social Facebook, kryeministri Edi Rama ka vendosur ta shtyjë për ditën e nesërme. Mësohet se komunikimi i tij është...

Mehmetaj: Kryeministri ra! Të japë dorëheqjen para se populli ta heqë pa mëshirë

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, i është drejtuar kryeministrit Edi Rama, me një pytje përse nuk ka reaguar lidhur me arrestimin e Moisi Habilajt...

Basha: Sot është dita që Saimir Tahiri të arrestohet, provat janë në tavolinën e Ramës

Kryetari i PD-së Lulzim Basha u është rikthyer akuzave për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Në një konferencë për mediat nga selia blu, Basha ka pyetur...

Diaspora, Rama: Do mundësojmë regjistrimin e plotë të shqiptarëve

Gjatë prezantimit të “Planit për Diasporën”, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se do mbyllet me sukses regjistrimi i plotë i të gjithë shqiptarëve, ku...

Rama: Gjoba për punonjësit që nxjerrin certifikata, do i paguajnë nga xhepi

Në një takim me drejtuesit vendorë të qarkut të Vlorës, kryeministri Edi Rama tha se në disa bashki të këtij qyteti vijojnë të nxjerrin certifikata...

Negociatat/ Rama: Shqiptarët po humbasin durimin me BE

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për gazetën gjermane, “Frankfurter Rundschau”, ku ka akuzuar Brukselin për marrëdhënie të padrejta me vendin e tij. Rama tha...

Shkodër/ Rama viziton 4 Kupat e Italisë: Tifoz më bëri gjyshja

Në prang të ndeshjes Shqipëri-Itali, kryeministri Edi Rama ka vizituar në Shkodër, katër Kupat e Botës të fituara nga Italia. Rama rrëfeu se është bërë...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -