- Advertisement -

TAG

Kryeministri Edi Rama

Për çdo qeveri një shesh i ri/ Transformimet e sheshit “Skënderbej” ndër vite (foto)

Ndryshimi i qeverisë ndër vite dhe kryetarëve të Bashkisë së Tiranës në Shqipëri është shoqëruar gjithmonë me një transformim të sheshit më të rëndësishëm...

Akuzat e LSI-së ndaj Ramës: Kryepolici i Rilindjes, e ktheu Shqipërinë ndërmarrjen më të madhe të drogës në Europë

Deputetja e LSI-së Silva Caka është shprehur se kryeministri Rama së bashku me qeverinë e tij e ka kthyer Shqipërinë ndërmarrjen më të madhe...

Koçi thirrje partive të vogla: Tërhiquni nga regjistrimi. Çdo votë dëmton PS-në

23 parti të majta kanë deklaruar sot se do të bëjnë fushatë për Partinë Socialiste, duke konfirmuar kështu mospjesëmarrjen në zgjedhje me logon e...

Rama thotë “mirëmëngjes” me një video të veçantë (film)

Kryeministri Edi Rama sot u thotë shqiptarëve “mirëmëngjes” me një video të veçantë. Me anë të një postimi në facebook, Rama ka publikuar një video promovuese...

Të hënën mblidhet Kuvendi/ Votohet vettingu, ndryshimet në qeveri dhe kodi zgjedhor

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se ditën e hënë më 22 Maj pritet të mblidhet Kuvendi në një seancë të jashtëzakonshme. Në këtë seancë pritet...

Rama porosit kandidatët: Mos i bëni asnjë lëshim askujt. PS të marrë mbi 71 mandate

Kryeministri  Edi Rama porosit kandidatët socialistë për deputetë që të bëjnë fushatë derë më derë, pasi qëllimi kryesor për këto zgjedhje është që PS...

Paloka: Vetting-u u bë barsoletë. Pasi ta kalojmë do na rritet edhe gruri

“Kryeministri ka mbetur pa kalë beteje në fushatë.”- kështu është shprehur kryetari i grupit parlamentar i Partisë Demokratike, Edi Paloka sa i takon marrëveshjes...

Përshëndet Rama nga Finiqi: Kalimera të gjithëve, si je mo, kalla?

Kryeministri Edi Rama i ka përshëndetur me një “kalimera” mëngjesin e sotëm banorët e Finiqit. Kreu i qeverisë, i shoqëruar nga shefi i ALUIZNI-t, Artan Lame ka...

Mediat greke: Pa ushtri Edi Rama kërcënon BE për paqëndrueshmëri

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën nuk mund të përjashtohet nëse perspektiva për anëtarësimin e Ballkanit në BE...

Rama pret ministrin e Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel

Kryeministri i vendit Edi Rama ka pritur në një takim ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gabriel.   Në një konferencë për mediat ministri i Jashtëm...

Latest news

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...
- Advertisement -