- Advertisement -

TAG

kreu i Partisë Demokratike

Basha uron 2018: Qoftë vit i mbarë për ëndrrat dhe shpresat tuaja

Një urim për të gjithë shqiptarët në këtë Vit të Ri ka ardhur këtë mesditë dhe nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Basha ka...

Kërkesat për azil/ Basha: Përgjegjës Rama

Pas kërkesave të larët të azilkërkuesve shqiptarë në vendet e BE, ka reaguar kreu i PD, Lulzim Basha, duke bërë përgjegjës kryeministrin Rama. Me anë...

Vijon numërimi i votave, Basha reagon për herë të parë

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë pas nisjes së procesit të numërimit, nga ku deri tani Partia Demokratike po...

Basha takon lobin grek në Washington/ Çfarë iu premton këtë herë grekëve pas faljes së detit në 2007-ën?

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u nis dje drejt SHBA-ve, duke lënë në mes fushatën. Por, kë ka takuar ai sot në Washington lind...

Basha: Meta si president më afër pazareve të së majtës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka deklaruar se 18 qershori është asgjësuar ligjërisht si një datë ku PD mund të marr pjesë në zgjedhje. Sa...

Ndryshimet në qeveri/ Basha: “Karikaturë e shëmtuar e Rilindjes”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka cilësuar “karikaturë të shëmtuar të Rilindjes” ndryshimin që po ndodh në qeveri. Duke folur nga çadra e...

Basha Ramës: Paratë që u jep miqve, investoi për qytetarët

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklauar se kryeministri Edi Rama të gjithë paratë që mbledh nga taksapaguesit shqiptar ua jep miqve të...

Sondazhi, Qeveria punon keq, opozita akoma më keq

Nga Besar Likmeta, BIRN Një sondazh i Institutit Demokratik Amerikan tregon që shumica e shqiptarëve i japin një notë ngelëse qeverisë te drejtuar nga kryeministri...

Latest news

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -