- Advertisement -

TAG

kosove

Dialogu Kosovë-Serbi/ Mogherini shtron darkën e pajtimit

Mbrëmjen e sotme në Bruksel pritet të takohen delegacionet e Kosovës dhe Serbisë në nivelin më të lartë të mundshëm. Përfaqësuesja e lartë e BE-së...

Thaçi: Serbisë i përgjigjemi me forcën e ligjit

"Do të kërkojë nga Bashkimi Evropian që të jetë i qartë në vërejtjen ndaj Serbisë, që kjo fundit të mos pretendojë cenimin e sovranitetit...

Gjuriç: Kryeministri Vuçiç, në Kosovë brenda 20 ditësh

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç ka njoftuar njoftuar sot se kryeministri serb Aleksandër Vuçiç do vizitojë Kosovën në...

Tensionet Kosovë-Serbi/ Merkel, javën e ardhme takime në Bruksel

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç ka njoftuar se sot pas një bisede telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel, janë pajtuar që javën e ardhme të...

Futbolli i femrave/ Shorti, Shqipëria dhe Kosova kundër njëra-tjetrës

Për herë të parë dy kombëtaret shqiptare të futbollit për femra, ajo e Shqipërisë dhe ajo e Kosovës do të ndeshen së bashku në...

Kosova i dërgon letër 49 shteteve: Serbia po rrezikon paqen në Ballkan

Hoxhaj: BE të jetë më e vëmendshme ndaj Serbisë Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj u ka dërguar një letër 49 homologëve të tij,...

Zbulohet agjentja ruse në Kosovë, pjesë e një rrjeti të gjerë spiunësh (foto)

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë ka siguruar të dhëna, të cilat ishin bërë publike në fund të vitit 2016, se në Kosovë ka një...

Tahiri: Kosova mbetet e përkushtuar për dialog me Serbinë

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka deklaruar se Kosova mbeten e përkushtuar për bisedime edhe përkundër tensioneve të krijuar nga Serbia Sa i takon bisedimeve...

Situata Kosovë-Serbi/ KFOR: Thirrje dy palëve për vetëpërmbajtje, të gatshëm për të ndërhyrë

Ekspertët: Treni me mbishkrimin "Kosova është Serbi" ka cenuar situatën e sigurisë në Kosovë Zëdhënësi i KFOR-it, nënkoloneli Max Barbacini, u ka bërë thirrje...

Rama reagon për trenin: Serbët, kurrë më si zot vendi në Kosovë

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar për trenin me mbishkrime nacionaliste serbe i nisur drejt Kosovës. Në një postim të tij në facebook, Rama i është...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -