- Advertisement -

TAG

kosove

Berisha: Asgjë s’më pengonte ta vija taksën, por është arterie e Shqipërisë dhe Kosovës

Sipas Ramës taksa për “Rrugën e Kombit” e ka zanfillën në vitin 2010, pikërisht kohë kur vendi qeverisej nga Berisha. Kreu i qeverisë tha se...

Unë, biri yt, Kosovë

Nga Ali Podrimja Unë, biri yt, Kosovë t'i njoh dëshirat e heshtura, t'i njoh ëndrrat, erërat e fjetura me shekuj, t'i njoh vuatjet, gëzimet, vdekjet, t'i njoh lindjet...

Studentja shqiptare rrëfen se është ngacmuar seksualisht nga profesori

Ish studentja e Fakultetit të Arteve, Jeta Berisha ka rrëfyer se si ishte ngacmuar seksualisht nga profesori i saj i cili vazhdon që ta...

Mogherini nga Beogradi: Çfarë ndodhi në Mitrovicë, s’duhet të përsëritet

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, shkoi të martën pasdite në Beograd, për të takuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Në...

E parandaluam Marko Gjuriçin me bujtë dy netë në Kosovë

Nga Kimete Berisha A i ka tregu najkush Ramushit që u arrestu Marko Gjuriçi, e pastaj u "lshu" prej "burgut" për 1 minutë! Hasmi. Kokëulur! Këta...

Marko Gjuriç: Policët kosovarë më goditën me pushkë në bark, njëri nxori thikën dhe bënin selfie

“Ata më hipën në një nga furgonët, u përpoqën të më trembnin, më godisnin me pushkë në bark, njëri madje nxori edhe një thikë...

Lista serbe ikën nga qeveria, Haradinaj: Nuk e kam në plan të jap dorëheqjen

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se Parlamenti i Kosovës është i përbërë prej shumë grupeve parlamentare dhe me Listën Serbe ka pasur një bashkëpunim por largimi...

Lista serbe del nga Qeveria e Kosovës

Lista Serbe do të largohet nga qeveria e Kosovës dhe do të fillojë të formojë Asociacionin e Komunave Serbe në Kosovë, në fillim të...

“Qysh me shku te deti? N’autostradë duhet me pagu pare, ka rruga e vjetër na i marrin paret me maska”

Taksa që qytetarët duhet të paguajnë për të kaluar në "Rrugën e Kombit" ka revoltuar shqiptarë të Kosovës e të Shqipërisë. Në rrjetet sociale...

Tensionohet veriu i Kosovës, serbët në protestë pas arrestimit të Gjuriçit

Situata në veri të Kosovës ka marrë tone dramatike pas arrestimit të zyrtarit të lartë serb Marko Gjuriç, i cili, duke sfiduar hapur autoritetet...

Latest news

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga Covid-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...

Manchester City me ofertë zyrtare për Kane

Manchester City ka bërë ofertën e parë në drejtim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Manchester City...
- Advertisement -