- Advertisement -

TAG

kosove

Kosovë/ Lunaçek, thirrje qeverisë së ardhshme: Votojeni Demarkacionin

Të zgjedhurit e rinj duhet ta votojnë Demarkacionin. Kështu ka deklaruar Raportuesja e Bashkimit Evropian për Kosovën, Ulrike Lunaçek, përmes një video-mesazhi para studentëve të...

Jahjaga publikon fjalimin që iu ndalua ta mbante në Beograd

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka reaguar pas ndalimit të vizitës së saj në Beograd, ku përmes rrjeteve sociale ka publikuar edhe fjalimin që pritej...

Zgjedhjet në Kosovë/ Partitë: Do njohim rezultatin

Partive politike pjesëmarrëse në zgjedhje, kanë nënshkruar një deklaratë të përbashkët për kod të mirësjelljes për zgjedhje të lira, të ndershme dhe demokratike që do...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë/ Nis zyrtarisht fushata

Që prej mesnate ka nisur zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit në Kosovë. Në Kosovë janë regjistruar gjithsej 5 koalicione, 19...

Ministri serb: BE të reagojë ndaj deklaratave të shqiptarëve të Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviç tha se deklaratat e shqiptarëve të Kosovës, tregojnë se Bashkimi Evropian duhet të përfshihet, dhe...

Presidenti Nishani shpallet “Qytetar Nderi” i Prizrenit

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani u nderua me titullin “Qytetar Nderi” i Prizrenit, në përmbyllje të vizitës së tij disaditore në Kosovë. “Përpos qëllimit që...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë/ Isa Mustafa nuk kandidon më për Kryeministër

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka konfirmuar se nuk do të jetë më kandidat i LDK-së për kryeministër të vendit. Në një takim me strukturat...

Presidenti Nishani nis sot vizitën zyrtare në Kosovë

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka nisur sot një vizitë zyrtare në Kosovë me ftesë të homologut të tij Hashim Thaçi. Nishani ka mbërritur në...

Zbulohet skandali/ Nafta në Shqipëri dhe Kosovë futet me certifikata të falsifikuara

Nafta dhe gazi që futen në Shqipëri dhe Kosovë vjen me certifikatë të falsifikuar dhe të paakredituar për analizat e cilësisë Pas investigimeve nga gazetarët...

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos, që u mbajt të Varshavë të Polonisë. Në finale, Kelmendi e...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -