- Advertisement -

TAG

kosove

Çpo ndodh në Kosovë? SHBA zbarkon trupat ushtarake

Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 19 korrik do të dërgojnë në Kosovë 500 ushtarë të rinj nga Teksasi, Karolina e Veriut, Kalifornia dhe...

Qeveria e re, Haradinaj fton në konsultime Vetëvendosjen dhe LDK-në

Ramush Haradinaj, kandidat për kryeministër i koalicionit PAN (Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma) u ka bërë thirrje partive...

Në Prizren…burrat hekurosin në “shesh të burrave”

Ndarja e punëve të shtëpisë në Kosovë nuk bëhet në mënyrë të barabartë në mes të grave dhe burrave. Përveç kësaj punët e shtëpisë ende...

Kosovë, librat falas për nxënësit nga klasa e parë deri tek e gjashta

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë së Kosovës këtë vit shkollor ka vendosur që për nxënësit e klasës së gjashtë deri në klasën e...

Kocijancic: Rruga e Serbisë në BE varet nga raportet me Kosovën

Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja Kocijançiç ka deklaruar se shpejtësia dhe data e hyrjes së Serbisë në BE varet kryesisht nga përparimi i Serbisë...

Stoltenberg: Jemi në Kosovë për të parandaluar dhunën

Shefi i Aleancës Veri-atlantike Jens Stoltenberg ka njoftuar se NATO është në Kosovë për të ndihmuar stabilitetin dhe për t’iu shmangur dhunës. Stoltenberg u ka...

Formimi i qeverisë së re/ Haradinaj nis bisedimet me partitë dhe deputetë

Zyrtari i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka deklaruar për Gazetën Express se Ramush Haradinaj, tashmë ka nisur bisedimet me partitë dhe deputetë për të formuar...

Haradinaj: I ofrova Albin Kurtit postin e kryeministrit, por nuk pranoi

Kreu i AAK, Ramush Hardinaj ka treguar se para zgjedhjeve në Kosovë i ka ofruar Albin Kurtit postin e kryeministrit. “Është mirë të vërtetohet që...

Thaçi: Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 22 tetor

Pas konsultimit me partitë politike, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka caktuar datën 22 tetor 2017 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale. Thaçi ka marrë vendim...

Kosovë/ Presidenti takon përfaqësuesit e subjekteve politike

Ka nisur takimi i presidentit Hashim Thaçi me përfaqësues të partive politike të vendit. Në këtë takim do të diskutohet për datën e mbajtjes së...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -