- Advertisement -

TAG

Konferenca e Donatorëve Ndërkombëtarë

Përfaqësuesja e Bankës Botërore: Kujdes! Kreditë e konferencës së donatorëve janë borxhe, duhet…

Përfaqësuesja e përhershme e Bankës Botërore në Shqipëri, znj. Maryam Salim, në intervistën për “Monitor” shprehet se kreditë e konferencës së donatorëve kthehen në...

5 fakte të rëndësishme lidhur me ndihmat për Shqipërinë

Rreth 1,16 miliardë euro u premtuan për Shqipërinë nga komuniteti ndërkombëtar si mbështetje për përpjekjet për rindërtim pas tërmetiti të 26 nëntorit 2019. Premtimet u...

1.15 miliardë euro në Konferencën e Donatorëve/ Ekspertët: Kujdes, shumica është borxh (film)

Shqipëria pret të marrë 1 miliard e 150 milionë euro për rindërtimin. Ekspertët i kërkojnë qeverisë transparencë për fondet e përfituara në Konferencën e...

Kryemadhi: Rama do të fusë duart në xhepat e shqiptarve për të paguar kredinë 885 milionë euro

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një deklaratë të dhënë për mediat ka thënë se Rama do të fusë dorën në xhepat e qytetarëve...

Gota (gjysmë) plot e donacioneve

Nga Klodian Tomorri Shuma prej 1.1 miliardë euro e deklaruar nga Konferenca e Donatorëve si ndihmë për Shqipërinë është impresionuese dhe mund të jetë një...

Bozdo ndaj Ramës: Mos fillo të luash teatër për të treguar sa shumë të do ty BE

Ish deputeti i PD-së, Eno Bozdo ka falenderuar donatorët për kontributin e tyre, por nuk ka lënë pa ngacmuar as kryeministrin Rama, të cilit...

Konferenca e Donatorëve/ Ja lista e plotë e dhurimeve sipas shteteve

Ka përfunduar Konferenca e Donatorëve në Bruksel për mbledhjen e donacioneve dhe fondeve për Shqipërinë pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Pasi të gjitha shtetet...

Basha: Donacione të bekuara/ “Të përdoren me përgjegjëshmëri dhe transparencë të plotë”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale falenderon të gjitha shtetet që gjatë Konferencës së sotme të Donatorëve shprehën...

Rama: Plani i Von der Leyen shkon përtej Konferencës së Donatorëve

Kryeministri Rama ka komentuar takimin e djeshëm me presidenten e KE Ursula Von der Leyen ku ka thënë se plani i saj për Konferencën...

Tërmeti në Shqipëri/ Macron zbulon datën e Konferencës së Donatorëve Ndërkombëtarë

Konferenca e Donatorëve Ndërkombëtarë për t’i ardhur në ndihmë Shqipërisë pas tërmetit tragjik të 26 Nëntorit, do të mbahet me 19 ose 20 janar. Ka...

Latest news

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e së martës në Korçë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë maternitetit të vjetër. I plagosuri...

Lirohet mjeku Edvin Prifti, ngel në burg gjyqtarja Hoxha

  Gjykata e Posaçme ka liruar kardiokirurgun Edvin Prifti, ndërsa në fuqi mbetet masa e pezullimit nga detyra. Ndërsa sa i përket gjyqtares Enkeleida Hoxha dhe...

892 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

KQZ regjistron koalicionin e PD “Aleanca për Ndryshim”. Miratohet dhe projekti pilot për votimin dhe numërimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit, koalicionin e Partisë Demokratike, nën siglën “Aleanca për Ndryshim”. Partia Demokratike ka arritur koalicion...

Paketa mbёshtetёse anti-COVID për biznesin e vogёl/ Basha: Më 25 prill nuk do shihni më shtetin grabitqar

Ndërsa dëgjoi problematikat e biznesit dhe rrjedhimisht të qytetarëve gjatë takimeve në Njësinë 4 në kryeqytet, lideri i opozitës Lulzim Basha iu tregoi edhe...
- Advertisement -