- Advertisement -

TAG

Komisioni i Venecias

Calavera, sabotim ndaj shefit të saj në Komisionin Evropian apo thjesht flirtimi me cubin e Ballkanit, Edi Rama?

Nga Kassandra Gazeta New Europe www.neweurope.eu Komisioni i Venecias, një organ i shquar i juristëve të Këshillit të Evropës, po merret që prej vitit të kaluar me...

Miratohet opinioni final i Komisionit të Venecias për Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias këtë të premte ka miratuar opinionin përfundimtar në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor në Shqipëri, pas kërkesës së çuar nga...

Zëri i Amerikës: Kritika të forta të Venecias për mënyrën e ndryshimeve Kushtetuese në Shqipëri

Komisioni i Venecias shprehu kritika të forta ndaj shumicës për mënyrën se si u veprua me ndryshimet kushtetuese që prekin zgjedhjet, të miratuara në...

Komisioni i Venecias përgjigjet ashtu si nuk do qeveria: Ndryshimet në Kodin Zgjedhor ishin jashtëzakonisht të nxituara

Komisioni i Venecias në raportin paraprak për ndryshimet në Kodin Zgjedhor në Shqipëri, i cilëson si jashtëzakonisht të nxituara dhe të pakonsultuara në nivelin...

Nuk ka ndodhur kurrë/ Qeveria nuk konfirmon takimin me përfaqësuesit e Komsionit të Venecias

Komisioni i Venecias ka kërkuar takim me përfaqësues të Qeverisë dhe Opozitës në datën 16 Nëntor, në kuadër të përgatitjes së Opinionit mbi ndryshimet...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Zëdhënësja e KE: Shumica të presë “Venecian” për rivotimin e Kodit Zgjedhor

Zëdhënësja e KE-së, Ana Pisonero-Hernandez është shprehur se beson se Komisioni i Venecias do t’i japë palëve politike në Shqipëri një arsyetim të shpejtë...

PPE bën thirrje: Rama të respektojë Opinionin e Venecias për Kodin Zgjedhor

Numri 2 i PPE në Parlamentin Europian, Andrei Kovaçev, mbështëti Komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi në lidhje me situatën politike në Shqipëri. Njësoj si Komisioneri...

Kodi Zgjedhor në “Venecia”, reagon Varhelyi: Besoj që Komisioni do japë këshilla të shpejta

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i kërkon Kuvendit të presin opinionin e Komisionit të Venecias para se të rivotojnë ndryshimet e Kodit Zgjedhor. Në një...

Raporti i KE ngriti shqetësimin e madh, Rama: S’e kam lexuar, Antishpifja do kalojë në Kuvendin e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ka folur për median rreth paketës Antishpifje. Rama është pyetur nëse pas raportit të Komisionit Europian do të tërhiet nga paketa Antishpifje. Por...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...
- Advertisement -