- Advertisement -

TAG

komisioneri per zgjerimin

Rama takon përfaqësuesit e lartë të BE në Bruksel

Kryeministrti Edi Rama ndodhet sot në Bruksel, në kuadër të Këshillit të 11-të Stabilizim Asocimit. Përmes disa fotove të publikuara në rrjetet sociale, Rama...

Varhelyi kujton 26 nëntorin: Shtetet e BE-së u solidarizuan me Shqipërinë

Komisioneri për zgjerimin, Oliver Varhelyi ka përkujtuar 1 vjetorin e tërmetit tragjik në Shqipëri përmes një postimi në rrjetin social Twitter duke theksuar se...

Kodi Zgjedhor në “Venecia”, reagon Varhelyi: Besoj që Komisioni do japë këshilla të shpejta

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i kërkon Kuvendit të presin opinionin e Komisionit të Venecias para se të rivotojnë ndryshimet e Kodit Zgjedhor. Në një...

Asnjë surprizë, progres-raporti i KE për Shqipërinë, s’ka negociata pas shkeljes së 5 Qershorit dhe pa Gjykatë Kushtetuese

Komisioni Europian pritet të paraqesë sot planin ekonomik të investimeve sa i takon vendeve të rajoni dhe Shqipërisë. Paketa i nënshtrohet aprovimit nga Kolegji i...

Varhelyi vlerëson rikthimin te Këshilli Politik: Marrëveshja e 5 qershorit të votohet shpejt

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka reaguar për vendimin e palëve politike në vend për t’u rikthyer sërish në Këshillin Politik të Reformës Zgjedhore. Varhelyi...

Ndalimi i koalicioneve/ Opozita e Bashkuar: S’i bindemi qeverisë, por qytetarëve

Opozita e Bashkuar ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Ligjeve, që miratoi draftin e ndryshimeve Kushtetutese të opozitës së re për hapjen e...

Komisioneri për zgjerimin në BE: Pa Reformën Zgjedhore, e vështirë ecja përpara e Shqipërisë

Komisioneri për zgjerimin Oliver Varleyhi ka folur nga Brukseli ditën e sotme për reformën zgjedhore në Shqipëri. Në konferencën për shtyp mbi instrumentet e financimit...

Koronavirusi/ BE jep 30 milionë euro për Ballkanin Perëndimor

Bashkimi Europian do të japë 30 milionë euro për Ballkanin Perëndimor, si mbështetje për të "luftuar" koronavirusin. Lajmin e ka bërë me dije Komisioneri për...

Letra e Metës për Brukselin/ Reagon Presidenti: Detyrohem ta publikoj të plotë (Foto)

Presidenti Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas publikimit në media të një letre që ai i ka dërguar komisionerit për zgjerimin, Oliver Varhelyi, në...

Basha pas takimit me Varhelyi/ “Zgjidhja e krizës dhe reforma janë dy objektiva madhore të PD-së”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh i gatshëm për të zgjidhur krizën politike në vend. Në një deklaratë për mediat pas takimit me...

Latest news

Dhunuan për vdekje të riun dhe e hodhën në rezervuar, identifikohen autorët e krimit makabër në Korçë

Policia e Korçës ka identifikuar autorin e vrasjes makabre të 25-vjeçarit Fridman Xhaferraj, i cili dyshohet se është dhunuar për vdekje dhe më pas...

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

EURO 2020: Dita e Lewandowski dhe Spanjës, 3 duelet në program për sot

EURO 2020 vijon rrugëtimin dhe sot janë programuar tre duelet e radhës në grupe. Në grupin D luhet edhe ndeshja tjetër prej orës 15:00,...

Përmirësohet situata me koronavirusin në Maqedoninë e Veriut, shënohet dita e parë pa asnjë viktimë pas 9 muajsh

Maqedonia e Veriut të dielën (13 qershor) nuk ka regjistruar asnjë viktimë me COVID-19 duke shënuar ditën e parë pa viktima që nga shtatori...

Zgjedhjet në PD/ Mbyllet numërimi në total: Fiton bindshëm Lulzim Basha me 81.7%

Ka përfunduar numërimi i votave në shkallë vendi në zgjedhjet brenda PD-së, për kreun e ri. Ka përfunduar numërimi në total i votave në të...
- Advertisement -