Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Komisioneri për zgjerimin në BE: Pa Reformën Zgjedhore, e vështirë ecja përpara e Shqipërisë

Nga Klodiana 0

Komisioneri për zgjerimin Oliver Varleyhi ka folur nga Brukseli ditën e sotme për reformën zgjedhore në Shqipëri.

Në konferencën për shtyp mbi instrumentet e financimit të aksionit të jashtëm të BE-së, Varleyhi ka bërë thirrje që palët politike të përfundojnë reformën pasi pa të do jetë shumë e vështirë ecja përpara.

 “I bëj thirrje të gjitha palëve, brenda Parlamentit dhe jashtë Parlamentit shqiptar për të tentuar sërish për reformën zgjedhore. Është një reformë shumë e rëndësishme. Pa këtë reformë, do të jetë shumë e vështirë për të ecur përpara dhe do të ishte për të ardhur keq nëse do humbej momentumi që arritëm të krijojmë për Shqipërinë”, deklaroi Varhelyi.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej