- Advertisement -

TAG

kisha

Debate dhe polemika të ashpra prej dekadash, hapet xhamia e parë në Athinë

Pas dekadash të tëra debati dhe polemikash të ashpra, mesa duket se më në fund edhe një vend si fqinji ynë Greqia ka lejuar...

Rritet bilanci/ 156 viktima dhe mbi 500 të plagosur nga sulmi në Sri Lanka

Ka shkuar në 156 numri i të vdekurve në Sri Lanka, pas një sulmi me bombë në hotele dhe kisha, teksa kremtoheshin Pashkët. Ndërkaq, mediat...

Pashkët/ Shkon në 138 numri i viktimave nga sulmet në Sri Lanka (film)

Shkon në 138 numri i viktimave në Sri Lanka, pas 6 sulmeve me bombë në 3 kisha dhe 3 hotele. Sulmi ka ndodhur gjatë kremtimit...

Greqia i heq rrogën dhe privilegjet 10 mijë priftërinjve

Shteti grek nuk do të financojë më Kishën. Pagat që shkojnë për kishat dhe priftërinjte dhe kapin vleren e 200 milion eurove në vit nuk...

“Ortodoksizëm ose vdekje”, grupimi nacionalist rus beson se carizmi është pranë

Slogani i tyre është “Ortodoksizëm ose Vdekje”. Ata janë të bindur se Rusia duhet të qeveriset nga një monark autokratik dhe besojnë se ardhja...

Kisha Ortodokse Serbe është ISIS-i i Ballkanit

Nga Mevi Rafuna Rrugët dje ishin bllokuar për të pritur pelegrinazhin serbë në betejën e tyre të humbur. Siguria ishte në maksimum, për t'i dhënë hapsirë...

Sulmohen tre kisha në Indonezi, 9 viktima

Tre kisha janë sulmuar nga kamikazët në qytetin e dytë më të madh të Indonezisë, Surabaya. Policia njofton se 9 persona kanë humbur jetën...

Nuk i dua grekët në krye të Kishës Ortodokse Shqiptare, Noli do jetë kthyer përmbys në varr

Nga Mustafa Nano Teksa ndiqja këto ditë Kirillin, kreun e Kishës Ortodokse ruse, gjatë vizitës në Shqipëri, që është vizita e parë e një patriarku...

Pse terroristët nuk sulmojnë Italinë? Ndikimi i faktorit “mafia”

Është fotoja e një djali të ri, i kthyer me shpinë, me një thikë të madhe në dorë. Përkrah tij shkruhet me shkronja të...

Vidhet kisha e Shën Sotirit në Korçë

Mëngjesin e të martës është vjedhur Kisha e Shën Sotirit në Korçë. Sipas informacioneve paraprake persona të paidentifikuar është vjedhur me thyerje arka, ku...

Latest news

Të shtëna me armë pranë Gjykatës së Elbasanit, dyshohet për një viktimë

Të shtëna me armë janë raportuar këtë të enjte, pranë Gjykatës së Elbasanit. Sipas informacione paraprake, dyshohet se është qëlluar me armë zjarri në drejtim...

PD: Zbardhet skema kriminale e blerjes së votës në qarkun e Durrësit, 1 mijë euro për familje

Partia Demokratike ka sjellë sot një tjetër rast, që vërteton që janë blerë vota në zgjedhjet e 25 prillit. Në një deklaratë për mediat, Belind...

“27-vjeçari u vetëvra pasi i kërkuan mbrapsht lekët e blerjes së votës”

Ish-kryeministri Sali Berisha postoi një denoncim të rëndë në faqen e tij në rrjetin social facebook, ku sipas një qytetari, një 27-vjeçar i quajtur...

Komisioni i Ligjeve miratojnë kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor. Kërkesa e PS miratohet me 14 vota pro dhe 1 kundër. Hetimi parlamentar është...

Votimi elektronik, Celibashi: Do hetojmë kush ka vendosur gishtin më shumë se një herë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi dhe nënkomisionerja Lealba Pelinku ishin sot në Lundër për të inspektuar transferimin e të dhënave nga aparaturat e...
- Advertisement -