- Advertisement -

TAG

kina

Koronavirusi në Itali/ Vetëm sot vdesin 23 persona, ja sa ka shkuar numri i të prekurve

24 orët që po lëmë pas kanë qenë mjaft të vështira për Italinë, në betejën kundër koronavirusit, pasi 23 persona kanë humbur jetën, një...

Koronavirusi vijon të rritet frikshëm numri i viktimave, në listën “e zezë” edhe Italia

Vijon të rritet frikshëm numri i të vdekurve nga koronavirusi, duke shkuar në 2619 viktima në të gjithë botën. Ndërkohë që numri i të...

Koronavirusi në Itali/ 6 të infektuar, njerëzit po futen në karantina

Mediat italiane kanë raportuar se gjashtë persona janë prekur nga koronavirusi në shtetin fqinj. Një 38-vjeçar italian rezulton i prekur nga koronavirusi në Lombardi, pasi...

OBSH jep alarmin për koronavirusin e ri: Bëhuni gati për shpërthime lokale

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) i ka bërë thirrje qeverive në mbarë botën që të përgatiten për “shpërthime lokale” të koronavirusit të ri. Njoftimi i...

Koronavirusi/ Rritet numri i te infektuarve në Europë

Numri i të prekurve nga koronavirusi është duke u rritur me shpejtësi dhe Rusia është shteti i fundit i cili ka raportuar dy raste...

Koronavirusi, Meta: Jemi seriozisht të ekspozuar, kemi parandaluar SARS-in

Presidenti Ilir Meta tha se Shqipëria është seriozisht e ekspozuar ndaj kronavirusit dhe duhet të marrë masa për ta parandaluar. Në një prononcim për mediat,...

U kthye nga Kina, flet studentja shkodrane: Qyteti ku studioj u prek nga koronavirusi

U kthye nga Kina, ku studion prej tre vitesh. Studentja Lorela Shelegu ka ikur më përpara se të përhapej koronavirusi. Ajo është vizituar tek...

Shehu flet rreth Koronavirusit, “Shqipëria nuk i bën dot ballë një epidemie të tillë”

Ish ministri i Shendetësisë Tritan Shehu, ka folur virusin e koronavirusit të ardhur nga Kina dhe është shprehur rreth masave që Shqipëria ka marrë...

Studentja shqiptare e ardhur nga Kina shtrohet tek infektivi, flasin mjeket: Ja nga se është prekur

Një studente shqiptare e ardhur së fundmi nga Kina është shtruar nëspitalin e infektivit. Mjekët bëjnë me dije se studentja shqiptare ka grip të thjeshtë...

Gazetari shqiptar flet nga Kina për koronavirusin: Njerëzit janë shumë të frikësuar (film)

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi të madhe në Kinë, ku ka shkaktuar deri më tani 106 viktima, ndërsa raste janë shënuar edhe në vende...

Latest news

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...

Një dorë make up para se t’i zëmë vendin mama Merkelit

Tani që zgjedhjet parlamentare mbaruan, ku fitues janë socialdemokratët e udhëhequr nga Olaf Scholz kancelarja Merkel qëndron në detyrë, derisa të krijohet qeveria e...
- Advertisement -