- Advertisement -

TAG

kina

Haradinaj ngre alarmin: Serbia po pajiset me armë nga Rusia dhe Kina!

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e quan kërcënim për Kosovën dhe paqen e rajonit, faktin se sipas tij, Serbia po armatoset me paisje ushtarake...

Policia greke kap sasinë rekord të amfetaminës, 33 milionë tableta me vlerë 500 milionë dollarë

Një sasi rekord amfetamine që kap vlerën 500 milionë dollarë është sekuestruar sot nga policia greke. Droga e paketuar në 33 milionë tableta u gjet...

Avioni i rënë në Etiopi, Kina: Stop përdorimit të Boeing 737 Max

Pas aksidentit të së dielës, ku një vioni është rrëzuar në Etiopiku dhe për pasojë vdiqën 157 njerëz, kompanitë ajrore kineze kanë marrë urdhër...

Kurti për gazetën zvicerane: Në Kosovë vetëm vdekja është e lehtë

Për kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në Kosovë vetëm vdekja është diçka që mund të arrihet me lehtësi. “Pothuaj nuk është e mundshme të marrësh...

Kina teston me sukses avionin më të madh amfib në botë (film)

Kina testoi me sukses avionin më të madhe amfib në botë, ndërkohë që televizioni shtetëror e transmetoi drejtpërdrejt të gjithë ngjarjen. “Avioni, tip AG600, 37...

Gigi Hadid nuk do të sfilojë në show-n e Shanghait, Kina nuk e do

Kina i ka prerë krahët engjëllit Gigi Hadid e cila së bashku me koleget e saj do të sfilonte në Shanghai, në pasarelën më...

Paradë ushtarake/ Kina i tregon botës fuqinë e saj

Kina i ka treguar sot forcën e saj ushtarake botës, nëpërmjet një parade ushtarake për të festuar përvjetorin e 90-të të Ushtrisë Çlirimtare Popullore. Në...

Rusia e Kina: Koreja e Veriut të ndalë programin e saj bërthamor

Pasi testoi me sukses raketën e parë balistike ndërkontinentale, Rusia dhe Kina i ka bërë thirrje Koresë së Veriut që të ndalojë programin e...

Kapelet TRUMP u prodhuan në Kinë

Qëndrimet e forta ndaj tregtisë me Kinën dhe risjellja në Amerikë e punëve prodhuese janë dy pika të përsëritura të retorikës së Presidentit Trump,...

Kina paralajmëron sërish Donald Trump: Mos luaj me zjarrin se nuk do tregojmë mëshirë!

Kina ka deklaruar se nuk do të ketë “mëshirë” ndaj Presidentit të zgjedhur të SHBA-së, Donald Trump, nëse do të kundërshtojë politikën “Një Kinë...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -