- Advertisement -

TAG

Këshilli Europian

Varhelyi: Të sigurohet qasje e shpejtë e vaksinave për rajonet e Ballkanit Perëndimor

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka ngritur sot shqetësimin në Këshillin Europian për qasjen e Ballkanit Perëndimor në vaksinat ndaj COVID-19. Varhelyi theksoi se...

KE-Shqipërisë: Progres në reforma, korrupsioni mbetet problem shqetësues

Komisioni i BE-së vlerëson, se Shqipëria ka përparim vendimtar drejt hapjes së negociatave. Komisioneri Várhelyi, e kushtëzoi hapjen zyrtare të negociatave të pranimit me...

Shtyhet takimi i Këshillit Europian, karantinohet presidenti Charles Michel

Është shtyrë takimi i Këshillit Europian pasi presidenti i Këshillit Europian, Charls Michel është karantinuar. Michel është karantinuar pasi roja e tij e sigurisë ka...

Bllokohen sërish shqiptarët, BE i hap kufijtë Ruandës, Marokut dhe Tunizisë

Këshilli Europian ka azhurnuar listën e vendeve jashtë BE-së, për të cilat do të hapen kufijtë dhe do lejohet udhëtimit. Kufijtë mbeten të mbyllur për...

Ja data deri kur do të qëndrojnë mbyllur kufijtë e BE-së

Këshilli Europian është shprehur se vendet anëtare të BE-së duhet t’i mbajnë të mbyllura kufijtë deri në mes të Qershorit si pasojë e parandalimit...

Letra e Metës për BE, Rama: Për herë të parë në historinë e zgjerimit një vend ka presidentin e vet kundër

Pas publikimit të letrës së Presidentit të Republikës Ilir Meta për BE, ka reaguar Edi Rama. Përmes disa postimeve në “Twitter”, Rama shkruan se për...

Bruksel/ Flamuri i Mbretërisë së Bashkuar hiqet nga holli i Komisionit Europian (Film)

Pas zyrës së përfaqësuesve britanikë në Bruksel, edhe në hollin e Këshillit Evropian është hequr flamuri i Britanisë së Madhe. Mësohet se mbrëmjen e djeshme...

A ia imponon dot Evropës Macroni përfytyrimet e tij?

Në prag të samitit të fundit të BE, Parlamenti Evropian rrëzoi kandidaten e Emmanuel Macronit për KE. Përgjigjja e Macronit, bllokimi i proceseve në...

Bardhi: Mesazhi i CDU/CSU i qartë, pa plotësuar kushtet s’hapen negociatat

Partia Demokratike komenton qëndrimin e CDU/CSU pas vendimit të KE-së për refuzimin e hapjes së negociatave për anëtarësim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Pa...

Dështimi me negociatat/ Xhixho: Përgjegjës Rama, duhej të vepronte si Zaev në Maqedoni

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar pas vendimit të Këshillit Europian për mos hapjen e negociatave për Shqipërinë. E ftuar në një intervistë për...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -