- Advertisement -

TAG

kercenimet

Raporti i SHISH: Ballkani Perëndimor i ekspozuar ndaj kërcënimeve

Shërbimi Informativ i Shtetit përmes raportit të vitit 2021 del në përfundime se Ballkani Perëndimor vijon të jetë i ekspozuar ndaj kërcënimeve. Ndërsa në...

Raporti i Këshillit të Evropës: Rriten kërcënimet ndaj gazetarëve

Numri më i madh i rasteve të maltretimeve dhe frikësimit të gazetarëve gjatë vitit 2021 dhe fillimit të vitit 2022 u regjistrua në Poloni,...

“Ballkani i Hapur” bën izolimin tonë politik”, ASHAK: Kërcënimet e Serbisë janë në rritje

Përmes një deklarate për mediat, Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës (ASHAK), ka thënë se politikat destabilizuese të Serbisë në rajonin e...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kërcënimet me jetë/ Agron Tufa kërkon strehim politik në Zvicër

Agron Tufa, drejtori ekzekutiv i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave te Komunizmit në Shqipëri (ISKPK) ka kërkuar strehim politik në në Zvicër...

ISIS kërcënon: 2018 do jetë një vit plot gjak

Kërcënime të reja nga ana e të ashtuquajturit shtet islamik ISIS, ndaj perëndimit, në prag të Vitit të Ri. Siç raporton "Site", sajti i monitorimit...

ISIS kërcënon sërish Spanjën: Nuk do t’ju lëmë kurrë të qetë

Një javë pas sulmit terrorist në Barcelonë, ku mbetën të vdekur të paktën 14 persona dhe plagosur mbi 100, një tjetër kërcënim vjen për...

Kërcënimet e sllavo-maqedonëve/ Mimi dhe Majlinda i shkruajnë Mesilës

Ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli, deputetja e PD-së Majlinda Bregu, shumë analistë, gazetarë e personalitete të tjera mbështesin ligjvënësen e Kuvendit të Shqipërisë përballë...

Tahiri dhe Nikolla në Prokurori për çështjen Shullazi

Ish-Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i është drejtuar sot  Prokurorisë për Krime të Rënda pasi do të merret në pyetje për çështjen Shullazi. Tahiri do...

Nga kërcënimet e homologut Kamenos deri te retorika nacionaliste, si u përgjigjet Kodheli grekëve

Pak ditë pasi mediat greke sulmuan ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli, kjo e fundit ka kthyer përgjigje për një sërë çështjesh të rëndësishme që...

Latest news

Belgjikë, kapet laborator ilegal drogash brenda bazës ajrore të NATO-s (FOTO)

Policia belge ka bastisur një laborator ilegal drogash ku prodhoheshin droga ilegale, brenda një baze ajrore ku strehohet një pjesë e arsenalit bërthamor të...

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...

Aksidentohen turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Një aksident i rëndë është shënuar sot në Tamarë të Kelmendit. Burime bëjnë me dije se një makinë me turistë ka dalë nga rruga,...

Zbulohet celula e spiunazhit në Tiranë, hetimi nisi nga agjentët e SHISH

Zbulohet dosja e celulës së spiunazhit në Shqipëri, për të cilën Shërbimi Informativ Shtetëror, përmendi në raportin e veprimtarisë së tij për vitit 2021,...

Tiranë/ 50-vjeçari shkon i plagosur në spital, dyshohet se tentoi vetëvrasje

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një 50-vjeçar ka mbetur i plagosur këtë pasdite në zonën e Don Boskos në Tiranë. Paraprakisht mësohet...
- Advertisement -