- Advertisement -

TAG

kakavije

Kapet me mbi 25 mijë euro në çantë 43-vjeçarja në Kakavijë

Policia Kufitare i ka sekuestruar një 43-vjeçareje 25 500 euro, të cilat nuk i kishte deklaruar. Sipas policisë në dalje të RSH-së, kaluan për...

Sekuestrohet një sasi e madhe eurosh në Kakavijë, ndalohet 30-vjeçari

Policia Kufitare në Kakavijë ka sekuestruar një sasi të madhe eurosh në drejtim të Greqisë. Forcat e Policisë Kufitare kanë kontrolluar në vijën e dytë...

I është bërë ves. Mashtroi përsëri/ Babai i 10-vjeçarit që e vrau ambulanca në Kakavijë: 5 milionë lekët i shohim vetëm tek facebook-u i...

Babai i djalit 10-vjeçar që u shtyp tragjikisht nga një autoambulancë në Kakavijë, Nik Ndoi ka thënë në emisionin “Me zemër të hapur” në...

Rikthehet radha në Kakavijë/ Nuk mjafton testi që kanë me vete, grekët u bëjnë sërish tampon shqiptarëve

Në pikën Kufitare të Kakavijës janë rikthyer radhët e gjata me automjete. Shqiptarët me dokumente greke që shkojnë në Greqi, përveç testit PCR që u...

E ka gënjeshtrën ves/ Edi Rama mashtron: nxjerr foton e para 2 muajve në Bullgari, sikur të ishte e sotmja (fotot)

Rilindja e ka gjetur ilaçin e bëmave të saj. Sa herë ka një ngjarje të rëndë në Shqipëri, propagandon ngjarje të ngjashme nëpër botë. Pas...

A blihet vrasja e 10-vjeçarit me para? Për Edi Ramën po; në fillim i bëri fajtorë, pastaj i dha familjes 500 mijë lekë

Qeveria ka vendosur t’i japë ndihmë familjes së 10-vjeçarit, i cili u vra në Kakavijë, ndërsa prej orësh priste të kalonte kufirin. Kryeministri Edi Rama...

Meta publikon paralajmërimin e ambasadës shqiptare në Greqi: Korrektësi shembullore, Rama pushon për shtatë palë qejfe!

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur sërish kryeministrit Edi Rama, i cili tha se bërja përgjegjës e Qeverisë për situatën në Kakavijë, është “një sebep...

Kapen në Kakavijë me 21 kg drogë, arrestohen 2 persona dhe një tjetër në kërkim

Policia ka dhënë detajet e operacionit të zhvilluar dje ku në pikën kufitare të Kakavijës u sekuestrua një sasi droge dhe u arrestuan dy...

Në fuqi rregullat strikte, mëngjesin e sotëm në Kakavijë kaluan vetëm dy automjete

Situata në pikën kufitare të Kakavijës i është kthyer normalitetit. Raportohet se në orët e para të mëngjesit nga kjo pikë kanë kaluar vetëm dy...

Për këtë fëmijë të shkruajnë njerëzit, o Edi Rama palikari!

U bëri si trim (palikari në greqisht) shqiptarëve që po e bezdisin me mesazhe, teksa kalon pushimet në bregdetin e jugut. Me një mesazh të...

Latest news

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...

“Shmangia e një izolimi të dytë”, OBSH jep mesazhin: Gjithkush të respektojë rregullat

Organizata Botërore e Shëndetësisë është shprehur se një izolim i dytë mund të ndalohet nëse të gjithë qytetarët respektojnë rregullat. Drejtuese teknike e OBSH-së mbi...

Tjetër rekord i zi/ 311 të infektuar e 6 të vdekur në 24 orë

Vazhdojnë rekordet e zeza në Shqipëri, për shkak të koronavirusit. Bëhet me dije se sot është shënuar një tjetër rekord i zi, për shkak të...

Angela Merkel e vendos: Nga e hëna lockdown light…, por çfarë është? Bëhet fjalë për karantinë?

Shtimi i rasteve në Gjermani ka bërë që kancelarja gjermane pas një mbledhje të qeverisë me Institutin Robert Koch ka vendosur që nga e...

Çfarë do të na sjellë Jozefina Topalli në politikë?

Nga Mentor Kikia Unë kam respekt për Jozefina Topallin. Nuk kam njohje të drejtëpërdrejtë, mbaj mend ta kem takur gjithsej nja dy herë personalisht. Edhe...
- Advertisement -