- Advertisement -

TAG

izolimi

Rastet me Covid-19 rikthejnë izolimin në Azinë Qendrore

Vetëm disa javë pasi kanë dalë nga izolimet që kanë goditur ekonomitë e tyre të brishta, rritja e numrit të të infektuarve me koronavirus në Azinë...

Dy viktima nga dhuna në familje gjatë pandemisë në Maqedoninë e Veriut

Për dallim nga shumë vende të të botës të cilat kanë raportuar rritje të rasteve të dhunës në familje, gjatë kohës së pandemisë, të...

Pse nuk e jepni dorëheqjen? Rama: Periudha më e vështirë e jetës, nuk tërhiqem nga fusha e betejës (Film)

Ka zgjatur 1 orë intervista e kryeministrit Edi Rama dhënë për ABC News me gazetarin Enkel Demi. Gjatë kësaj interviste Kryeministri foli për disa tema që lidhen...

Gëzim Xhepa: Marrëzi kolektive, të dalim nga izolimi, spitalet t’u kthehen njerëzve

Mjeku i njohur, Gëzim Xhepa, nga të rrallët që ka mbajtur qëndrime kritike për menaxhimin shëndetësor të pandemisë, flet për gazetën MAPO. Xhepa thotë se...

Astrit Patozi: E ke të vështirë izolimin se je mësuar me party çdo të premte

Politikani Astrit Patozi duke iu referuar situatës aktuale së koronavirusit, nëpërmjet një postimi në rrejtet sociale shkruan se mund të jetë e vështirë të...

Kur do të marrë fund izolimi fatal i Tropojës?!

Nga Pranvera Vatoci Tropoja sot, ndonëse është në zemër të trojeve etnike Shqiptare është jo vetëm e margjinalizuar padrejtësisht, por dhe e izoluar pabesisht! Nuk...

Për çamin e pabesë

Nga Enkel Demi Sa herë që shkruaj për Çështjen Çame has në një mur, në mos shpërfilljeje, në një gropë heshtje. E njëjta gjë ndodhte...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -