- Advertisement -

TAG

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili

“Tendera iu jepen krimineleve”, Vasili: Rama, autori dhe dirigjuesi i dosjes 184

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama në lidhje me dosjen hetimore 184, për zgjedhjet në...

Vasili ironizon Ramën: Vetëm një i lodhur thotë se Europa është fajtore për krimin, drogën dhe korrupsionin

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka ironizuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama për hapjen e negociatave të Shqipërisë. Në një postim në Facebook, Vasili shprehet...

Vasili: Jashtë nga Shqipëria, Borchard! Ti nuk je as OSBE, as Evropa. (film)

Gjesti fyes i ambasadorit të OSBE, Berndt Borchard ndaj protestuesve të Unazës së Re ka sjellë reagime të ashpra nga politikanë në vend. Edhe nënkryetari...

Reportazhi i “Narcotica”/ Reagon ashpër Vasili: Ky është fundi i Shqipërisë, një zhbërje e vërtetë kombëtare

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me reportazhin e emisionit "Narcotica" në Rai 3 në të cilin thuhej se qeveria shqiptare...

Juncker ja plas Ramës në sy: Zgjedhjet kanë mbaruar në prill (film)

Ish deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka postuar një video në facebook, në momentin ku presidenti i KE-së thotë që zgjedhjet në Shqipëri kanë...

Protesta/ Vasili: Qeveria armik i popullit. Asnjë hetim për djegien e automjetit dhe asnjë efektiv i plagosur rëndë

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka mbajtur sot një deklaratë për mediat, përmes të cilës akuzon qeverinë se përfundisht ka vednosur të jetë armik...

Latest news

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...

PE-ja kërkon nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Në Komisionin për politikë të jashtme të Parlamentit Evropian janë miratuar raportet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Me këto raporte, duke marrë parasysh...

Basha: Shqiptarët kanë pagën më të ulët në rajon, Shqipëria meriton më mirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka theksuar se Shqipëria në kushtet reale ka pagën më të ulët në rajon. Përmes një video të postuar...

Vrasja e Admir Muratajt, kallëzohet penalisht prokurori i SPAK Eneid Nakuçi

Pasi kanë kaluar rreth dy vite nga grabitja e Rinasit ku mbeti i vrarë Admir Murataj, vëllai i i tij Can Murataj ka kallëzuar...
- Advertisement -