- Advertisement -

TAG

iPhone

Shkarkoni aplikacionin 27.al në Android dhe iPhone

27.al është faqja kryesore e lajmeve për të gjithë shqiptarët në Çamëri, Shqipëri, Kosovë dhe kudo ndodhen! Për t'u informuar në çdo moment me të...

Nga sot WhatsApp nuk do të funksionojë më në miliona celularë

Aplikacioni WhatsApp nuk do të funksionojë më në miliona celularë nga 1 shkurti i vitit 2020. Shërbimin e mesazheve të WhatsApp nuk do ta...

Të burgosurit në Shqipëri me iPhone e kanabis në qeli

Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm ka vijuar me kontrollet në kuadër të sigurisë së brendshme në burgje dhe evidentimit e kapjes së sendeve të...

Një kompani izraelite është e aftë të hakojë çdo iPhone

Kompania Izraelite Cellebrite është e aftë të penetrojë sigurinë e çdo iPhone sipas një raporti që vjen nga Forbes. Burimet e Forbes thanë se Cellebrite...

Bateria e iPhone shpërthen në dyqanin e “Apple”, disa të lënduar

Në një dyqan Apple në Zyrih të Zvicrës është regjistruar një incident, ku bateria e një iPhone është nxehur dhe më pas ka shpërthyer. Si...

Televizioni dhe iPhone-i….

Nga Lutfi Dervishi Të rinjtë që 10 vjet më parë marroseshin pas ekranit të televizionit sot i ke në Snapchat, e, Instragram. Më të vjetrit...

Mund të ishte viktima e 59 në Las Vegas, Iphoni i shpëton jetën

Mund të kishte qenë viktima e 59 e marrëzisë së Stephen Paddock, por u shpëtua nga “iPhone”-i i saj. Një vajzë, që ndodhej në...

iPhone 8 do kushtojë më shumë se modelet e kaluara

New York Times ka raportuar një raport ku thotë se iPhone i ri me ekran pa skaje i cili përkon me 10 vjetorin e...

Përditësimi i fundit i What’s App mund të rrezikojë telefonin tuaj

Pak ditë më parë, What’s App erdhi me një përditësim të ri ku mund të shpërndash çdo lloj dokumenti. Por kjo është edhe e...

Facebook ju kursen internetin, gjen automatikishit Wi-Fi

Tipar i ri i rrjetit social Facebook, do të nxjerrë në pah Wi-Fi në zonën që ju lejojnë të përdorni internetin, duke ju ndihmuar...

Latest news

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...

Prokuroria Speciale në Kosovë kundërshton lirimin e Veselit nga paraburgimi

Zyra e Prokurorit të Specializuar i ka çuar argumentet e saj në Gjykatën Speciale të premten për ta kundërshtuar kërkesën e Ben Emmerson, avokatit...

Britania shënon ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë, raportohen mijëra raste të reja në 24 orë

Britania regjistroi sot një rekord prej 1,610 vdekjesh të reja nga koronavirusi, duke shënuar kështu ditën më vdekjeprurëse që nga fillimi i pandemisë. Numri i...

E bija e Ylli Hilës, luftën e klasave do rilindësh në vitin 2021?!

Nga Elona Caslli E bija e Ylli Hilës... E bija e Ylli Hilës, luftën e klasave do rilindësh në vitin 2021?! Je grua dhe po ta kursej...
- Advertisement -