- Advertisement -

TAG

Instituti Robert Koch

Ambasada gjermane në Tiranë njoftim të rëndësishëm për shqiptarët

Ambasada gjermane në Tiranë ka njoftuar të gjithë qytetarët shqiptarë që duan të udhëtojnë drejt Gjermanisë të njoftojnë vendet ku kanë qëndruar 10 ditët...

Angela Merkel e vendos: Nga e hëna lockdown light…, por çfarë është? Bëhet fjalë për karantinë?

Shtimi i rasteve në Gjermani ka bërë që kancelarja gjermane pas një mbledhje të qeverisë me Institutin Robert Koch ka vendosur që nga e...

Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftim të rëndësishëm: Kushtet e detyrueshme për të gjithë ata që udhëtojnë nga Shqipëria

Ambasada Gjermane në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm ku lajmëron se të gjithë udhëtarët nga Shqipëria drejt Gjermanisë e kanë të detyrueshme...

Gjermania ishte paralajmëruar për pandeminë, skenari ishte “varrosur” në zyrën e minsitrit

Instituti Robert Koch kishte përgatitur një skenar për pandemine e 2012 bazuar në përvojën e menaxhimit të pandemisë së krijuar nga koronaviruset SARS dhe...

Latest news

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...

Vdiq aksidentalisht teksa bënte videot për Tik-Tok, mësuesja e 10-vjeçarit: Ishte nxënës i shkëlqyer e shembullor (film)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë Shkodër. Një 10-vjeçar me inicialet N.Y...

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...
- Advertisement -