- Advertisement -

TAG

Infektime

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim mjekësor nga COVID-19,...

Covid-19 sërish me shifra të frikshme, 5 humbje jete dhe 410 raste të reja në vend brenda 24 orëve

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3,499 testime, 410 raste të reja, 5 humbje jete dhe 552 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...

Covid-19 nuk ndalet, Ministria e Shëndetësisë: 4 humbje jete dhe 864 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Nëse jeni mbi 18...

Infektimet nga koronavirusi/ Të vaksinuarit kanë pikëpyetje, por shkencëtarët ende nuk kanë përgjigje

Realiteti thotë atë që nuk na e konfirmojnë të dhënat tani për tani: Njerëzit e vaksinuar duket se po infektohen me koronavirus me një...

Shifër e lartë infektimesh në vend, ndërrojnë jetë 3 qytetarë gjatë 24-orëve të fundit

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë 3 qytetarë si pasojë e koronavirusit, ndërkohë që janë regjistruar 998 raste të reja nga...

Do të analizojë dhe do të mbledhë mijëra të dhëna, zbulohet qendra që do të informojë mbi pandemitë e ardhshme: Të gjithë sytë nga…

Pandemia e Corona-s ende e mban të mbërthyer botën. Megjithëse vaksinimet po sjellin një lloj normalizimi, frika nga valë të reja pandemie mbetet. Moskoordinimi...

Varianti Delta as ka ndërmend të ulë ritmin, shënohen 3 humbje jete në 24 orë, ja sa raste të reja u shënuan

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt dhe për të frenuar...

Situatë alarmante: Për herë të parë pas shumë javësh Shqipëria i kalon 1000 raste të reja, shënohen dhe 3 humbje jete

Për herë të parë pas shumë javësh vendi ynë ka regjistruar sërish mbi 1000 raste të reja me Covid-19. Në 24 orët e fundit...

Situata e Covid-19 në vend/ MSH: 2 viktima dhe 768 raste të reja brenda 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e reja të ecurisë së COVID-19 në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 768 raste...

Rritet sërish numri i të infektuarve me COVID-19, humb jetën një qytetar

Numri i qytetarëve të infektuar me COVID në vendin tonë vijon që të rritet. 921 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID në 24 orët...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -